צעירים בקדמת הטכנולוגיה

הישג מרשים לבית ספר 'השלום' בתחרות הארצית בחשיבה מחשובית וברובוטיקה

השבוע הוכרזו הזוכים בתחרות הארצית בחשיבה מחשובית וברובוטיקה. בית ספר 'השלום' הגיע למקום השלישי בארץ מתוך מאות בתי ספר – מהנגב ועד הגליל.

הדרך להישג של 'השלום' הייתה ארוכה ולא פחות מ-100 תלמידים מבית הספר השתתפו בתחרות. מדובר בתלמידים משכבות ד'-ו'  ותלמיד אחד משכבה ג'.

הנושא השנה היה 'העיר העתידית'. השלב הראשון – רחפנים, רכבים אוטונומיים, טורבינות רוח ופנסי לילה שנדלקים רק כאשר יש בני אדם שעוברים לידם. התלמידים ידעו לספר על אמצעים אלה ועל תרומתם לשמירה על סביבה ירוקה ורובוט התריע על תקלות. השלב השני – הקנייה החכמה. הקונה ביצע את הקנייה בעצמו עם הטלפון החכם, המצלמה בחנות זיהתה את המוצרים שנרכשו, רחפן אסף את הקנייה הביתה ורובוטים סייעו ברכישה באופן אוטומטי. השלב השלישי – תחבורה חכמה. הנוסע קיבל את זמן הגעת האוטובוס והאוטובוס קיבל הודעות על מכשולים.

בעקבות ההצלחה בשלושת השלבים הראשונים, עלתה נבחרת בית ספר 'השלום' לשלב חצי הגמר. בית ספר זה היה היחיד במחוז שעלה לחצי הגמר בכל ארבעת המסלולים – תכנות לכתות ד', תכנות לכתות ה'-ו', מסלול סימולטור הרובוטיקה ומסלול הרובוט הפיזי – לאחר שעבר בהצלחה את שלוש המשימות בכל אחד מהמסלולים.

בחצי הגמר קיבלו הילדים משימה שאותה היה עליהם לפתור תוך שעתיים – לייצר משחק סיפור ממוחשב שמדגים דרכים שונות לצמצום הפסולת. בשלב הגמר היה עליהם לייצר משחק 'מחפשים את המטמון' שמדגים שמירה על הסביבה ולהגן על הפרויקט בפני חבר שופטים. המשחק של ילדי 'השלום': הנסיכה בעיר הירוקה נפלה בשבי אצל המזהמים שמסרבים למחזר. יש להציל אותה על ידי מציאת המטמון שאליו ניתן להגיע על ידי פתרון כתבי חידה ואלה מתגלים במקומות הכי לא צפויים. הנסיכה עולה על רחפן ונחלצת מהשבי.

מעמד ההכרזה נעשה במפגש 'זום' משותף לכל בתי הספר שאותו הנחה טל מוסרי, שהודיע כי בית ספר 'השלום' זכה במקום השלישי בארץ.

מבית ספר 'השלום' נמסר: "כולנו גאים בהם ובמשחק המדהים שלהם. כל הכבוד לתלמידים האלופים ולעומד בראשם ד״ר מלי נפחא על ההשקעה, הלמידה ועל הובלת התלמידים להישגים מפוארים".