קבלו את 'סלון נע'

סלו-נע זומו
מערך סלונים נודד, יצירתי ופתוח לכולם

זומו, המוזיאון שבדרך, יחל החל מה 30 באוקטובר, לצאת אל השטח עם מרחב סלוני יצירתי נודד, שבו אפשר להיפגש, להתפרק ולהתחבר מחדש. המסע יתחיל בעין יהב, שם יש 800 מפונים מהעוטף והצפון, ב-30-31 באוקטובר.

"המלחמה האיומה שהכתה בכולנו הותירה אותנו שבורי לב ופצועים בנפש ובגוף. התחושה הקשה שמקוננת בכולנו היא שהבית קרס ותחושת הביטחון הבסיסית של "ביתי הוא מבצרי" התנפצה לרסיסים (במיוחד בדרום – אבל לא רק…), אומרת מילנה גיצין אדירם, המנהלת והאוצרת הראשית של זומו", ייקח עוד זמן רב עד שנאסוף את השברים ונתחיל לבנות מחדש. ייקח עוד רגע עד שנתחיל להתאושש ונצא לתהליך הריפוי וההחלמה שכל כך דרוש לכולם.

בינתיים זומו, המוזיאון בבדרך  מוציא אל השטח כמזור זמני את סלונ/נע – מרחב סלוני יצירתי נודד, שבו אפשר להיפגש, להתפרק להתחבר ולהתחזק".

העיקרון של סלו/נע מאוד פשוט, אבל גם מורכב עד כאב בימים אלו. מקום מפגש אמנותי. מרחב פתוח ובטוח. מקום שבו אפשר להיפגש. לשוחח. לנשום. לחזק את הרוח ולהזין את התקווה. סלונ/נע יורכב מחמש מערכות סלון אינטימיות, שיצרו יחד מרחב מפגש פתוח, נייד ונודד. לכל סלון יהיה אופי משלו, עיצוב משלו ומטרה משלו וכשהם יפתחו יחד, זה לצד זה, הם יציעו מערכת אורחת-מארחת, מבוססת תרבות ואמנות, שבה ניתן להיפגש, לפרוק, להתחבר ולהתחזק.

סלונ/נע יתבסס על עקרונות הליבה של זומו – אמנות/חינוך/קהילה. סלון אחד יוקדש לרגע המפגש ובו יהיה את טקס האירוח עם תה, עוגיות, ריבה וקפה. בסלון אחר נציג בטלוויזיה ביתית עבודות וידאו שעוסקות במפגש, מזור וחמלה. סלון אחד יציע סדנאות יצירה מבוססות אמנות לכל המשפחה וסלון נוסף יארח מופע אקוסטי ואינטימי (מוזיקה, מחול או תיאטרון). על ספה אחת נציע מפגש או הרצאה בגובה העיניים וספה אחרת תזמין את המבקרים לשכב ולהתמסר לעבודת סאונד קצרה שתציע למבקר יחיד להיטען תקווה וחמלה.

 את סלונ/נע יזמה ומוציאה אל הפועל עמותת זומו, המוזיאון שבדרך. הפרויקט, שכולו מופעל בהתנדבות, יוצא לדרך בתמיכתם של קרן ביחד וקרן אנאתה והוא פרי של שיתוף פעולה עם מוזיאון תל אביב לאמנות, רשת המתנ"סים, פריזבי, איקאה ואחרים.

כל הסלונים והציוד שהפרויקט מגייס – יועבר בסופו למקום שזקוק להם.