קול שמבשר טוב

אנחת רווחה בישיבה התיכונית 'קול מבשר': שנת הלימודים תיפתח כרגיל

באחד בספטמבר ישובו תלמידי ישראל אל ספסל הלימודים ואם נשים לרגע את הקורונה בצד, זה נראה אירוע די מובן מאליו. אך בישיבה התיכונית 'קול מבשר' זה לא היה המצב עד לא מזמן.

הישיבה קיימת קרוב ל-50 שנים, אך במשך השנים נוספו למתחם שלה מוסדות נוספים אליהם נלווים מגורי משפחות. הדבר הצריך הקמת גדר סביב פנימיית הישיבה לצורכי מוגנות. זו אכן הוקמה מספר פעמים, אך גם הוסרה. בשנים האחרונות התגלעו חילוקי דעת וסכסוכים בין הישיבה ובין אנשים מהמוסדות האחרים והדברים הגיעו לידי כך שבישיבה הוטל ספק אם שנת הלימודים תיפתח כסדרה אם בכלל.

בסוף השבוע האחרון הגיע מכתב בשורה מארגון המורים ובו נכתב: "ארגון המורים שמח לבשר להנהלת ישיבת 'קול מבשר' ולצוות המורים, כי ביום חמישי (19.8), נערכה פגישה בין מנכ"ל משרד החינוך יגאל סלוביק ובין יו"ר ארגון המורים רן ארז. בעניין ישיבת 'קול מבשר' סוכם, כי הישיבה תמשיך לפעול כרגיל גם בשנת הלימודים תשפ"ב. הישיבה תפעל במיקומה הנוכחי ולא תעבור למיקום אחר. למוגנות תלמידי הפנימייה תוקם גדר סביב בניין הפנימייה. אנו שמחים ומקווים שבכך תגיע לסיומה הסאגה בעניין המשך פעילות הישיבה, העושה עבודת קודש בחינוך מזה כ-50 שנים. תודה מיוחדת למנכ"ל משרד החינוך ומנהל המחוז לחינוך התיישבותי".

מישיבת 'קול מבשר' נמסר: "הנהלת הישיבה שמחה על הודעת ארגון המורים ומודה בהזדמנות זו למר רן ארז יו"ר ארגון המורים ולמר משה אבן יו"ר סניף ירושלים של ארגון המורים על פעילותם החשובה למען צוות המורים של הישיבה ולמען תלמידיה. כמו כן, אנו מודים לכל הגורמים ולידידי הישיבה הרבים – התומכים, המעודדים והפועלים למען הצלחת הישיבה ושליחותה החינוכית".