קונצרטים פלוס

אנסמבל 'מצו' (צילום: יואל לוי)
אנסמבל 'מצו' (צילום: יואל לוי)
סוף שבוע מוזיקלי של עמותת פליציה בלומנטל ב'סוזן דלל' * עשרה קונצרטים, עם מגוון של יצירה מקורית מקומית ויצירות בביצוע בכורה לצד מוזיקה מתקופת הבארוק, הרומנטיקה ושירי סשה ארגוב

עמותת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה תקיים סוף שבוע מוזיקלי, "קונצרטים פלוס",  בסוזן דלל בין ה-20-22 במאי. עשרת הקונצרטים שיתקיימו במהלך סוף השבוע, מציעים מגוון של יצירה מקורית מקומית ויצירות בביצוע בכורה לצד מוזיקה מתקופת הבארוק, הרומנטיקה ושירי סשה ארגוב.

עמותת מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה, ארגון גג למוזיקאים, עוזבת בחודש מאי את משכנה ברחוב ביאליק 26 בתל אביב למשכנה החדש בסטודיו 'אנט' הממוקם בשביל המרץ 2 שבקריית המלאכה בתל אביב. עד שהבנייה תסתיים וניתן יהיה להתחיל את הקונצרטים שם, תפעל העמותה בכמה אולמות בתל אביב.

האירועים הבאים של העמותה יתקיימו במוזיאון תל אביב לאמנות בחודשים יוני ויולי ובשיתוף פעולה עם פסטיבל ישראל בירושלים בחודש יוני. בחודש אוגוסט יתקיים פסטיבל פליציה בלומנטל למוזיקה במוזיאון תל אביב לאמנות.

מרכז פליציה בלומנטל למוזיקה מתמקד בגילוי, במתן הזדמנויות ובתמיכה במוזיקאים הישראליים שפועלים בישראל במגוון סגנונות המוזיקה, זאת במטרה לעזור להם לממש יכולותיהם המוזיקליות בכדי שיוכרו כאמנים גדולים באולמות הקונצרטים של המחר גם בחו"ל. העמותה היא בית חם הנותן מענה לקהילת המוזיקאים ולקהל אוהבי המוזיקה בתל אביב ומחוצה לה.

תוכנית הקונצרטים

חמישי, 20.5

19:30 – רקדני 'סוזן דלל 'במופעי מחול סולו ברחבה. הכניסה חופשית.

20:00 – סטודיו זהבה. ורסאי – מוזיקה חדשה לכלים עתיקים. משתתפים: עדית שמר (חליל בארוק), טלי גולדברג (כינור בארוק), טל ארבל (ויולה דה גמבה) ושירה לגמן (צ'מבלו). בשיתוף אנסמבל 'מוסיקה נובה'. יצירות של המלחינים: היינריך יגנאץ ביבר, יורג פריי, ז'אק-מרטין הוטטר, לינדה קייתלין סמית' ולסיור דה מאשי. האירוע בתמיכת קרן תרבות ארנסט פון סימנס.

21:00 אולם ירושלמי.'פקיר' – אנסמבל פרץ אליהו באולם 'ירושלמי'. זהו פרויקט חדש של האנסמבל שבמרכזו יצירה מקורית בת זמנינו שמחברת בין שני עולמות – העולם של המוזיקה הקלאסית המערבית והעולם של המסורות המוזיקליות הקלאסיות מיבשת אסיה. ערב עם שפה מוזיקלית ומצלול מיוחדים. כוכבי הערב: טאר – כלי פריטה מפרס וקווקז, קמנצ'ה – כלי קשת מפרס וקווקז, והפסנתר. משתתפים: פרץ אליהו (טאר, הלחנה וניהול מוזיקלי), מארק אליהו (קמנצ'ה והלחנה) ולריסה אליהו, (פסנתר והפקה).

יום שישי 21.5

11:00 – סטודיו אורה. 'עלמה' – קול נשי ישראלי. 'עלמה' הוא הרכב צעיר של חמש זמרות הנותן קול ובמה ליצירות ישראליות מקוריות שנכתבו בידי נשים בביצוע נשי. דיאלוג מוזיקלי בין הקול הנשי לכלי הקשה. מוזיקת עולם ומוזיקה ישראלית בעיבודים מיוחדים לאנסמבל. זמרות: אלה מדינה, כרמל רונן, נאוה סהר, רונה שרירא, שרה אבן חיים. כלי הקשה: עידית דביר. ניהול מוסיקלי: אלה מדינה.

13:00 – סטודיו זהבה. אנסמבל מצו. קונצרט השקה לדיסק החדש שהקליט האנסמבל בחודש פברואר השנה עם שירים וריקודים מהמאות ה-16 וה-17 בניחוח עממי (מונטוורדי, סטרוצי, אורטיז, שרפנטיאר, סאנז ואחרים). משתתפים: יעלה אביטל (סופרן), דורט פלורנטין (חליליות וניהול אמנותי), דפנה רביד (כינור בארוק), אורית מסר-יעקובי (צ׳לו בארוק), גדעון ברטלר (גיטרה בארוק), אופירה זכאי (תיאורבו) ונדב רוגל (כלי הקשה)

17:00 – סטודיו אורה. אנסמבל סיב – מוזיקה חדשה. מוזיקה חדשה לסקסופונים, גיטרה חשמלית, צ'לו ואלקטרוניקה מאת רבקה סאונדרס, אוליבר וובר, אלקסי סיסואב, עמוס אלקנה ועוד. משתתפים: דן וינשטיין, (צ'לו), דניס סובולב (גיטרה חשמלית) ויונתן חזן (סקסופונים).

שבת, 22.5

12:00 – סטודיו אורה. דואו אויר ומיתר – פרויקט מלחינות ישראליות. חמש יצירות שנכתבו במיוחד עבור הדואו על ידי חמש מלחינות ישראליות – אביה קופלמן, רוני רשף, איוונה קיש, טליה עמר וחנה אג'שווילי. משתתפות: דפנה יצחקי (חליל) ושירי קונה (גיטרה קלאסית). הקונצרט נתמך ע"י קרן יהושע רבינוביץ' לאומנויות.

12:00 – אולם ירושלמי. כשאור דולק בחלונו – שירי סשה ארגוב עם מקהלת 'אודיאנה' ובהשתתפות ענת אהרוני (ניצוח), תבור גוכמן (פסנתר) טל פדר (קונטרבס) ואיתמר ארגוב (דברי קישור). המופע 'כשאור דולק בחלונו' מורכב משיריו של סשה ארגוב, מגדולי המלחינים של הזמר העברי. היופי בשיריו בולט ברגישות הרבה שיצר בין המילים למלודיות והטבעיות הזורמת בהרמוניה המיוחדת לו. לרגל 25 שנה למותו, מקהלת 'אודיאנה' הזמינה עיבודים מטובי המלחינים והמעבדים החיים כיום בארץ. כולם שמחו להיענות לאתגר. כל מעבד הביא עמו את סגנונו הייחודי וכפי שמתחבר לעולמו המוסיקלי של סשה ארגוב היום. המעבדים הם: אהרן חרל"פ, ארי בן שבתאי, אייל באט, חיים פרמונט, תבור גוכמן, הגר קדימה, חני סמיט, שרה שוהם, משה זורמן וענת אהרוני.

17:00 – אולם ירושלמי. סאנס-סאציות – שלישיית 'עתר' מארחת את הזמרת נור דרוויש. משתתפים: עפר שלי (פסנתר ועיבודים) וטניה בלצר (כינור). בתוכנית: יצירות מאת בטהובן (שני שירים למילות רוברט ברנס), סן-סאנס (מבוא ורונדו קאפריציוזו בגירסה מקורית לטריו מאת עפר שלי), ציפי פליישר ('נערה פרפר נערה' מחזור שירים), יצחק ידיד (סוויטה לכינור ערבי בס ופסנתר) ואיל באט (כוונות).

18:00 – סטודיו אורה. סודות, רצח, מוזיקה – אנסמבל פניקס בכלים עתיקים. משתתפים: מירנה הרצוג (ויוה דה גמבה וניהול מוזיקלי), ליליה סלבני (הולנד) ונועם גל (כינור בארוק) ומרינה מינקין (צ'מבלו). מסתורין ותעלומות סביב חייהם ומותם של באך, סטרדלה פרסל, לקלייר ופורקראי.

21:00 – אולם ירושלמי. 'פועם בלב' – מוזיקה קאמרית ישראלית עם שם טוב לוי וחמישיית 'קפריזה'. יצירות לחמישיית כלי נשיפה ממתכת מאת  פאול בן חיים, יחזקאל בראון ולב קוגן לצד עיבודים חדשים לשיריו של שם – "בלילות הסתיו", "הנסיך הקטן", "שובי לביתך" ועוד. משתתפים: עמית סולומון (קרן) אבישי ורון ודן ורון (חצוצרות), דניאל לובשסקי (טרומבון) ודודו בוך (טובה).

מחירים: 60-80 שקלים.

להזמנת כרטיסים: אתר פליציה בלומנטל, www.fbmc.co.il.