קורונה: בחזרה לאדום

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
ההחמרה במצב הקורונה במדינת ישראל נותנת את אותותיה: מבשרת חזרה לטווח האדום

במשך שבועיים נהנו במבשרת מהעבודה שהיישוב צבוע בכתום. לא שמדובר במצב אידיאלי, אלא ששבועיים אלה באו אחרי 10 שבועות אדומים.

כידוע, זן חדש חדר לישראל ואחרי שבועות של ירידה בתחלואה – שוב עלייה. מ-163 חולים פעילים ביום שלישי שעבר – ל-248 נכון לדיווח האחרון של משרד הבריאות אמש. ציון ה'רמזור' – 8.4, אדום חזק.

מספר החולים בכלל האזור עומד על כ-440.

גם בהר אדר ציון ה'רמזור' הוא 8.4 עם 40 חולים פעילים. אבו גוש יישוב צהוב עם ציון 'רמזור' של 5.2 ו-25 חולים פעילים. ביישוב החרדי השכן קריית יערים שומרים על הירוק עם ציון 'רמזור' של 2.4 ופחות מ-15 חולים. ב-15 יישובים של מטה יהודה הסמוכים אלינו יש 120 חולים. בשני יישובים אפס חולים – יד השמונה ובית מאיר. ביישוב הגדול של מטה יהודה באזורנו, עין נקובא, פחות מ-15 חולים וציון 'רמזור' ירוק של 3.8.

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר: "לצערנו, ממשיך מקדם ההדבקה לעלות באופן עקבי בימים האחרונים, ובהתאמה, עולה התחלואה בכל הארץ וכך גם במבשרת ציון. נכון להיום, מבשרת ציון היא רשות אדומה במודל הרמזור עם 290 מאומתים לנגיף כאשר 54 מהם התווספו רק ביממה האחרונה. המועצה תמשיך להפעיל בשיתוף מד"א ופיקוד העורף מתחמי בדיקות קורונה – הן בדיקות אנטיגן מוסדיות והן בדיקות pcr. זה המקום להזכיר, כי על התושבים שנמצאו מאומתים לנגיף לנהוג במשנה זהירות ועל פי הנחיות משרד הבריאות. כמו כן, על תושבים שאינם חשים בטוב או אשר סובלים מתסמינים – לגשת ולהיבדק. וכמובן, על כולם לעטות מסיכות בחללים סגורים ולהקפיד על קבלת חיסוני הבוסטר".