קורונה במבשרת: הופסקה פעילות התרבות והחינוך הבלתי פורמלי

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
מן המועצה נמסר כי אם תימשך מגמת הירידה בתחלואה - תתאפשר השבת כלל הפעילות ביישוב

כזכור, עקב התחלואה הגבוהה בחודש קודם, החליטה המועצה לאחר התייעצות עם הגורמים המקצועיים, על הפסקת פעילות התרבות והחינוך הבלתי פורמלי ביישוב, לרבות פעילויות פנאי ופעילויות לגיל השלישי בחללים סגורים.

בהמשך לאינדיקציות עדכניות שפרסם משרד הבריאות, לפיהן מקדם ההדבקה הארצי ירד מתחת ל-1 ובהמשך למגמת התחלואה ביישוב, ההולכת וקטנה אט אט, קיימתי היום ישיבת הערכת מצב עם כלל הגורמים המקצועיים במועצה, לרבות: מתאמת הבריאות, מנהלת אגף החינוך, מנהל התרבות וגורמים נוספים.

במסגרת הערכת המצב, ולאור מגמת התחלואה כאמור – הוחלט כי במידה ומגמה זו, של ירידה בתחלואה הכללית ביישוב תישמר, תאפשר המועצה בשבוע הבא חזרה של כלל הפעילויות ביישוב, לרבות בתחום התרבות, הספורט, החינוך הבלתי פורמלי והפעילויות לגיל השלישי.

מגמת התחלואה כאמור, תיבחן שוב, במסגרת הערכת מצב שאקיים ביום חמישי הקרוב (10.02.22). לאחריה, אם וכאשר ימצא כי מגמת הירידה בתחלואה נשמרת, אוציא לאלתר הודעה, על השבת כלל הפעילויות ביישוב לפעילות סדירה ומלאה.

מאז פרוץ מגיפת הקורונה, המועצה מובילה באחריות ובשיקול דעת את ההגבלות וההיתרים לפעילויות ברחבי היישוב. לנגד עיניי בעת קבלת החלטה מסוג זה, קשת רחבה של שיקולים בהם: בריאותם ושלומם של התושבים, שמירה על חוסנם הנפשי, הכלכלי ועוד.

להזכירכם, כלל הפעילויות ביישוב, אשר מתקיימות תחת כיפת השמיים באוויר הפתוח מאושרות כבר עתה. לרבות פעילויות המועצה לאזרחים הוותיקים: צ'י קונג, הליכה נורדית, התעמלות לגיל השלישי, פארק כושר, קבוצת ריצה, פטאנק- והכל במימון מלא של המועצה, לרווחת בני הגיל השלישי.

המשיכו לשמור ולהישמר, החזרה לשגרה בפתח, וחשוב שנגיע אליה בריאים ושלמים.

תמונת מצב אזורית

מבשרת ציון: 1,038 חולים פעילים, ציון 10.

הר אדר: 177 חולים פעילים, ציון 10.

אבו גוש: 786 חולים פעילים, ציון 10.

קריית יערים: 55 חולים פעילים, ציון 9.1.

יישובי מטה יהודה באזורנו: 565 חולים פעילים כל היישובים אדומים למעט קריית ענבים (כתום) ויד השמונה (צהוב).