קורונה: מבשרת בדרך להיות יישוב אדום

בתום חמישה ימים קפץ מספר החולים אצלו במעט פי ארבעה! והצבע ב'רמזור' מתקרב לאדום בצעדי ענק

בימים אלו אנו עדים לעלייה חדה בתחלואה הארצית וכך גם במבשרת ציון. ביום שישי, מבשרת ציון הייתה "ירוקה" במודל הרמזור עם 19 חולי קורונה, והבוקר אנו עומדים על 73 חולים פעילים – ונמצאים כפסע מלהיות יישוב אדום במודל הרמזור. ציון הרמזור עומד על 7.3, כאשר חציית קו ה-7.5 הופכת אותנו ליישוב אדום.

על המגמתיות בעליית החולים ביישוב בימים האחרונים, אנו למדים בין היתר מתוך נתון אחוז המאומתים, אשר עומד הבוקר בשיעור של 5.65% מאומתים חדשים – מכלל בדיקות הקורונה שבוצעו ביממה האחרונה מקרב תושבי היישוב.

ראש המועצה יורם שמעון התייחס למצב וכמובן לעיתוי – הפתיחה המתקרבת של שנת הלימודים: "בימים אלה אנו נערכים לפתיחת שנת הלימודים המתוכננת ליום 1.9.21, כאשר המועצה מבצעת שיפוצי מוסדות חינוך ותכניות פדגוגיות לשנת הלימודים תשפ"ב. ככל ולא יהיה היפוך מגמה בתחלואה ביישוב, אנו מסתכנים לא רק בתחלואה גבוהה ומסכנת חיים, אלא גם באפשרות כי מערכת החינוך ביישוב לא תיפתח כסדרה ובהגבלות התכנסות נוספות. הדרך המשמעותית ביותר עבורנו לנצח את הנגיף ברמה המקומית, היא התחסנות גורפת של כל מי שמלאו לו 12 שנה בחיסון הראשון והשני, ולבני 60 ומעלה בחיסון השלישי. בהזדמנות זו, אני קורא לכולכם, לשמור ממ"ש: מרחק, מסיכות ושמירה על היגיינה".