קורונה: מחסנים את הפעוטות

מבצע חיסוני הקורונה לפעוטות בגילאי חצי שנה עד 4 יצא לדרך במרפאות 'מאוחדת' שבמחוז ירושלים ובכלל זה גם במבשרת ציון

עכשיו זה סופי, מחסנים גם את הפעוטות בגילאי חצי שנה עד ארבע. קופות החולים נערכות למבצע החיסון ובכלל זה גם מרפאות 'מאוחדת' במחוז ירושלים הכולל בתוכו את מבשרת ציון ואת יישובי הסביבה.

"זה די ברור שהחיסון טוב לילדים וטוב לאוכלוסיית העולם כולה. אנחנו מאוד מאמינים במדע ובחיסונים וחשוב לנו להגן, לא רק על ילדינו, אלא על כל האוכלוסייה, ולמנוע כמה שיותר התפתחות של זני קורונה חדשים", אמרו זוג הורים לילדים בגילאי שבעה חודשים ושנתיים שנענו לקריאה ובאו לחסן את ילדיהם.

אירמה רוזן, מנהלת הסיעוד במרכז בריאות הילד של 'מאוחדת' בירושלים, ממליצה להורים להגיע ולחסן את ילדיהם: "החיסון בטוח וללא תופעות לוואי חריגות. ממחקרים שנעשו נמצא, כי פעוטות בגילאים אלה מפתחים בשיעור לא מבוטל תסמונת פוסט קורונה שמביאה לעיתים להחמרה רפואית. פעוטות עם מחלות רקע וגם בריאים צריכים להתחסן נגד נגיף הקורונה ולשמור עליהם ועל סביבתם מפני הידבקות".

הורים יכולים לבחור בין האפשרות לחסן את ילדיהם בחיסון מודרנה המחייב שתי מנות חיסון בהפרש של 28 ימים או בחיסון פייזר המחייב שלוש מנות חיסון, כאשר המנה השנייה תינתן לאחר 21 ימים והמנה השלישית לאחר 56 ימים.

מידע על מוקדי מתן החיסון זמין באתר 'מאוחדת' ובאפליקציה.

תמונת מצב מקומית:

מבשרת ציון: 122 חולים פעילים, ציון רמזור 8.

הר אדר: פחות מ-15 חולים פעילים. ציון רמזור 9.3.

אבו גוש: 40 חולים פעילים. ציון רמזור 5.8.

קריית יערים: פחות מ-15 חולים פעילים. ציון רמזור 4.5.

יישובי מטה יהודה: 65 חולים פעילים.