קורונה: שוב תחלואה במבשרת

אילוסטרציה: pixabay
אילוסטרציה: pixabay
אחרי כחודשיים בהם עמד מספר החולים הפעילים ביישוב על אפס, דיווח אתר משרד הבריאות על תחלואה אצלנו * המועצה: מדובר בחולה אחת

מודיעין, בנימינה…. ועכשיו גם מבשרת.

כבר חשבנו שהקורונה מאחורינו. לפני חודשיים ירדה עקומת הקורונה במבשרת לאפס. בכל רחבי הארץ חלה ירידה ולפני שבועיים עמד המספר הארצי על 186 חולים פעילים. אם המגמה הייתה נמשכת היינו היום במספר ספרתי, אך ההיפך קרה. מי יודע, אולי בקצב הזה נצא מהשבת כשאנו חוצים את קו ה-1,000 לא עלינו…

על פי נתוני משרד הבריאות יש תחלואה במבשרת ומספר החולים בארץ זינק ל-680 לאחר שאתמול עמד על 540 ובשבוע שעבר על 240. 350 חולים מרוכזים בשבעה ערים: בנימינה, מודיעין, ירושלים, תל אביב, הרצליה, כוכב יאיר וכפר סבא. בנימינה הפכה לאדומה עם ציון רמזור 8 ומודיעין צהובה.

מן המועצה נמסר כי מדובר בחולה אחת. זה המקום לציין, כי כאשר מספר החולים קטן מ-15 ובטווח זה משרד הבריאות לא מפרסם נתונים מדויקים, בין אם מדובר בחולה אחד ובין אם מדובר בתריסר. אגב, זה גם המצב באבו גוש מזה שלושה שבועות. ביתר היישובים המרכזיים באזורנו – הר אדר, קריית יערים ועין נקובא – שומרים על מאזן אפס החולים.

זה המקום לציין כי במודיעין הורה ראש העיר חיים ביבס על עטיית מסכות במערכת החינוך. האם תצא הודעה דומה בזמן הקרוב מהמועצה שלנו? בשלב זה אין תשובה.

עדכונים במידת הצורך – בהמשך.