קורונה: רק שני חולים ביישוב

בדיקת קורונה
ראש המועצה התייחס לנושא הקורונה בפתיחת צ'ט עם תושבים שקיים אתמול בדף הפייסבוק שלו

מזה זמן רב שמספר חולי הקורונה ביישוב נמצא בירידה. משרד הבריאות לא חושף נתון מדויק כאשר מספר החולים הפעילים קטן מ-15. כיום נמצאים במצב זה כמחצית מיישובי ישראל. ב-22 יישובים (מדובר בעיקר בערים גדולות) יש יותר מ-15 חולים ובכל היתר – אפס חולים.

בצ'ט שקיים רשא המועצה יורם שמעון בדף הפייסבוק שלו אמש, עדכן שמעון כי במבשרת ישנם שני חולים פעילים בלבד. "במפגשים הקודמים פתחתי באריכות בנושא הקורונה ועכשיו כמעט ושכחנו מזה. נכון לרגעים אלה יש ביישוב שני חולים פעילים בלבד. מקווה שתוך שבוע או שבועיים נגיע לאפס. מי זוכר שבימי השיא היו לנו יותר מ-300 חולים? נתון זה נזקף לעובדה שיש במבשרת כמעט 17 אלף שקיבלו חיסון שני, קרוב ל-90 אחוז מאלה שזכאים להתחסן. אני קורא לאותם 10 אחוז מהזכאים להתחסן שטרם עשו זאת שיתחסנו בהקדם. אחד הביטויים לירידה בתחלואה היה שלמתחם בדיקות ה'דרייב אין' התחילו להגיע בקושי 20 נבדקים ביום ולכן הוא נסגר".

ראש המועצה התייחס גם לנושא מערכת החינוך: ביום ראשון הקרוב, עם החזרה מחופשת ל"ג בעומר, חוזרת מערכת החינוך לפעילות באופן מלא – שישה ימי לימודים מלאים, בכיתות מלאות, בכל מוסדות החינוך ובכל השכבות כולל גני הילדים".

ומה קורה אצל השכנים: אפס חולים בהר אדר, חולה אחד בעין נקובא וחולה אחד במוצא עילית. באבו גוש ובקרית יערים המספר קטן מ-15 וההערכה היא כי מספרם של כלל חולי הקורונה באזור הוא כ-15.