קיץ עם רובוטים

'סינמטק תל אביב' מזמין את הילדים לבלות באולם ממוזג עם רובוטים אהובים, מצחיקים ורגישים

הקיץ הגיע ואתו החום הגדול, אבל גם זמן בילוי של איכות עם הילדים. ומה מתאים יותר מלהיסחף באולם הממוזג אל עולמות מרתקים ואחרים שמתרחשים על המסך הגדול?

'סינמטק תל אביב' מזמין את הילדים לתוכנית מגוונת ועשירה של סרטים, מפגשים ופעילות לילדים בכל הגילאים: בכל שבת יוקרנו סרטים מדובבים לכל המשפחה בבקרים וקלאסיקות מתורגמות אחרי הצהריים, כאשר דגש מיוחד יהיה על סרטי רובוטים מפורסמים ואהובים.

'מדריך הטרמפיסט לגלקסיה': אם בוקר אחד, בעודכם לבושים בפיג'מה, תיחטפו על ידי החבר הטוב ביותר שלכם אל חללית ותגלו שאותו חבר הוא בעצם חייזר ולפתע כדור הארץ יושמד ולא יהיה לכם לאן לחזור – רצוי שרב המכר האינטרגלקטי 'מדריך הטרמפיסט לגלקסיה' יהיה ברשותכם. זה בדיוק מה שקורה לארתור דנט, בריטי חסר מזל שבוקר אחד מגלה שחברו הטוב ביותר הוא חייזר ושכדור הארץ כבר לא קיים. עכשיו, מצויד בפיג'מה לא אופנתית, מגבת ורב מכר שאמור להציל את המצב, הוא עובר הרפתקאות מטורפות ופוגש בדרך חייזרים משעשעים וגם הרבה פחות משעשעים ואפילו לומד מה המשמעות של החיים, היקום ושאר ירקות. 2.7, 17:00, לגילאי 10 ומעלה. אנגלית, תרגום לעברית.

'וול-E': השלאגר המרגש של קיץ 2008. סרט האנימציה המקסים שמתרחש על כדור הארץ בסביבות שנת 3,000. הפלנטה העגומה שלנו הפכה למזבלה אחת גדולה והיחיד שמסתובב בה הוא רובוט איסוף אשפה מתוק בשם WALL-E (מלווה בג'וק מחמד, כי ידוע שהם ישרצו פה הרבה אחרינו). המין האנושי, שמאכלס עכשיו עולמות אחרים, שולח רובוטית מחקר להביא עדויות לאפשרות אכלוס מחדש של הכדור ו-WALL-E מתאהב בה עד מעל הראש. 9.7, 10:30, לגילאי 5 מעלה. מדובב לעברית.

'באמבלבי': השנה היא 1987 ובאמבלבי הרובוטריק מוצא מקלט באתר גרוטאות בעיירה קטנה על חוף קליפורניה. צ'רלי, שעומדת להפוך לבת 18, מחפשת את מקומה בעולם ומגלה את באמבלבי שבור ומצולק מהקרבות. אחרי שצ'רלי מחזירה אותו לחיים, היא מגלה שזו לא סתם חיפושית צהובה רגילה. 9.7, 17:00, לגילאי 12 ומעלה. אנגלית, תרגום לעברית.

רובוטים מהסרטים ו'ענק הברזל' – סרט + הרצאה עם אלון גור אריה: אירוע חווייתי וייחודי לילדים ולכל המשפחה בהנחיית במאי הקולנוע אלון גור אריה, שיוקדש לעולמם המרתק של הרובוטים – בקולנוע, בדמיון וגם במציאות. כיצד נראה הרובוט הראשון בעולם? מהרובוט הראשון בקולנוע דרך חביתוש המצחיק ועד WELL-E וסדרת הרובוטריקים. אלו המצאות ורובוטים נולדו בעקבות סרטי קולנוע? האם קיים רובוט שיכול ללוות ילדים לגן ולהכין להם את שיעורי הבית? כיצד תדעו לזהות רובוט אמתי אם תפגשו אחד? לסיום, יוקרן על מסך הקולנוע הסרט עטור הפרסים 'ענק הברזל', סרט אנימציה של זוכה האוסקר בראד בירד 'משפחת סופר על') על ילד בן תשע שמתחבר עם רובוט עצום ממדים שהגיע לכדור הארץ מהחלל החיצון. על החברות מאיים קצין צבא שמשוכנע כי הרובוט מתכוון להשמיד את כדור הארץ. 16.6, 10:00, לגילאי 5 ומעלה. מדובב לעברית.

'שישה גיבורים': גאון טכנולוגי בשם הירו המדה והרובוט שלו ביימאקס מוצאים את עצמם בתוך השתלשלות אירועים שמאיימת להרוס את העיר סאן פרנסיוקיו. השניים משלבים כוחות עם צוות חסר מוטיבציה של לוחמי פשע בתחילת דרכם במשימה להציל את העיר. 23.7, 10:00, לגילאי 5 ומעלה. מדובב לעברית.

'תקלה מופלאה 2': המשך עלילותיו של 'ג'וני 5', הרובוט האנושי בעיר הגדולה והפעם בבימויו של קנת ג'ונסון ('זריחה שחורה'). 'ג'וני 5' מגיע לניו יורק בכדי לעזור לידידו בן (פישר סטיבנס) בעסק שלו. הוא עתיד לגלות כי לרובוט כמוהו יש שלל שימושים בידי הרעים של העיר הגדולה; ושמי שאומר שהוא חבר שלך הוא לאו דווקא מה שהוא אומר. 23.7, 17:00, לגילאי 10 ומעלה. אנגלית, תרגום לעברית.

בנוסף לסרטי הרובוטים יגיש ה'סינמטק' תוכנית עשירה לילדים שכוללת מפגשים, סרטים ופעילויות לכל הגילאים.

לרכישת כרטיסים ולכל תוכנית סרטי הילדים והנוער ביולי 2022:

https://www.cinema.co.il/series/%D7%9C%D7%9B%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%94