קסם הדיוואן

צילום: ראובן חיון
צילום: ראובן חיון
סדנת אומן עם הזמרת גילה בשארי במרכז למוסיקה מן המזרח

הזמרת והיוצרת גילה בשארי תתארח בסדנת אומן שתתקיים ביום ראשון הקרוב, 7 בינואר 2024 בשעה 15:00 במרכז למוסיקה מן המזרח ברחוב מנורה 3 בירושלים.

המרכז למוסיקה מקיים לעיתים קרובות סדנאות אומן ומארח אומנים, יוצרים וזמרים מהשורה הראשונה המתמחים ויוצרים בתחום מוסיקה מזרחית קלאסית. במסגרת זו תגיע כאורחת סדנת אמן מעשית של שירת הדיוואן התימני.
גילה בשארי היא אחד הקולות הבולטים והמרכזיים בשירת יהדות תימן לגווניה. מאביה למדה את שירת הנשים של תימן וגם את שירת הגברים, המורכבת יותר – הפיוטים והתפילות. גילה בשארי לימדה בעבר במרכז למוסיקה מן המזרח את השירה התימנית והעמידה זמרים וזמרות רבים.

הסדנה תתקיים ביום ראשון הקרוב, 7.1 בשעה 15:00 כחלק מקורס ״מוסיקה מקהילות יהודי המזרח״ עם ד"ר נעמה רמות. הסדנה פתוחה לתלמידי המרכז ללא עלות ולאורחים מבחוץ בעלות סמלית של 20 ש"ח . להרשמה – https://forms.gle/6V6ct4cJrxeGja457

המרכז למוסיקה מן המזרח הוקם בירושלים בשנת 1996 על ידי יהורם גאון וד"ר אבי שושני. המרכז שוכן בקמפוס החדש לאומנויות בלב ירושלים. בראש המרכז עומד מייסדו, ד"ר אבי שושני, שמדגיש כי תוכנית הלימודים כוללת כ – 60 שעות לימוד בשבוע במשך 3 שנים (כ -20 שעות שבועיות בשנה).

מאז הקמתו המרכז למוסיקה, המשלב את כל תרבויות המזרח, העמיד מאות רבות של בוגרים ובוגרות, המהווים היום את השדרה המרכזית של המוסיקה המזרחית הקלאסית בישראל. במרכז ניתן ללמוד על כלי נגינה רבים ומגוונים וסגנונות זמרה בהם מוסיקה צפון אפריקאית, יוונית, הודית, טורקית, פרסית, פלמנקו, מוסיקה יהודית ופיוטים ועוד. תוכנית הלימודים כוללת בתוכה את כל העושר של התרבויות הקנוניות שהתפתחו במזרח החל מימי הביניים ועד היום הזה. באחרונה זכה המרכז לאקדמיזציה ובוגריו זכאים להכרה אקדמית חלקית. בימים אלה שוקדים במרכז למוסיקה מן המזרח להקים תזמורת מוסיקה ייחודית בניהולו של אלעד גבאי.