קסם על ים כינרת

איגוד ערים כינרת מזמין לחוויות פסח באגם הלאומי * טיולים מודרכים, נופים, פריחות, תצפיות והיסטוריה

אביב הגיע, פסח בא וכולם מוזמנים להגיע במהלך חול המועד פסח לאגם הלאומי, ליהנות מסיורים מודרכים ללא תשלום ב'שביל סובב כינרת', פריחות אביב, תצפיות עוצרות נשימה, אתרים היסטוריים, הפלגה 'במעבדה השטה אקו כינרת' וכינרת מלאה.

מבט לסיורים

שני, 18.4, מחוף גופרה לחוף סוסיתא – מטיילים לקראת שקיעה במסלול נוף ופריחה: את הסיור נתחיל ליד אחד המעיינות המליחים שעל שפת הכינרת בהדגמה ובניסוי מדעי קטן. נצעד דרומה על שביל סובב כינרת במסלול קליל עם פריחה ועם נוף לכינרת בשעת בין הערביים, נתרשם מהצמחייה ומבעלי החיים האופייניים לשפת הכינרת ונסיים בחוף סוסיתא. אורך המסלול: 2.5 ק"מ. משך הסיור: כשעתיים. דרגת קושי: קלה. מקום מפגש: בשעה 15:30 בחוף סוסיתא ומשם בהסעה לתחילת המסלול בחוף גופרה.

רביעי, 20.4, מחורבת מינים לגינוסר – טבע, נוף ואדם: את הסיור נתחיל בביקור בארמון המוסלמי מתקופה בית אומייה, משם נמשיך לחוף חוקוק, נצעד על שביל סובב כינרת בקטע פסטורלי ויפה, נעבור בחורשת פיקוסים קסומה, נחצה את נחל עמוד ולקראת סיום נבקר בקברו של יגאל אלון. אורך המסלול: 3 ק"מ, לאוהבי לכת. משך הסיור: כשלוש שעות. דרגת קושי: בינונית כולל חציית נחל עמוד. מקום מפגש: בשעה 9:30 ברחבת העפר מחוץ לבית הקברות של קיבוץ גינוסר ומשם בהסעה לתחילת המסלול בחורבת מינים. חניית רכבים בחנית בית הקברות של קיבוץ גינוסר.

יש להגיע לסיורים בזמן. מספר המקומות בכל סיור מוגבל. יש להירשם מראש. לכל הסיורים יש להגיע עם נעלי הליכה סגורות (מתאימות גם להליכה במים), כובע ומים. הסיורים מתאימים למשפחות ולילדים (ללא עגלות תינוקות) וכוללים הסעה חינם לתחילת המסלולים. ייתכנו שינוים. יש להתעדכן לפני.

הפלגות חקר ב'מעבדה השטה – אקו כינרת' – חוקרים ליום אחד: איגוד ערים כינרת, רשות הכינרת ושייט פרנסיס ירדן, מזמינים את הקהל הרחב להיות חוקרים ליום אחד בשייט ב'מעבדה השטהאקו כינרת', ספינה שעליה מותקן ציוד דיגום ומדידה המדגים את עבודתם של חוקרי ימים ואגמים. בהפלגה המודרכת דוגמים קרקע ומים מהכינרת, מפעילים ציוד מעבדה ומגלים את עולם המים והאקולוגיה של הכינרת. משך ההפלגה: כשעה. שני, 18.4, 12:00; רביעי, 20.4, 13:30. יש להגיע 30 דקות לפני ההפלגה על מנת למצוא חנייה ולעבור בעמדת ההרשמה. ההפלגה תצא בדיוק בזמן. מי שיאחר, לא יוכל לעלות על ההפלגה הבאה.

כתובת מדויקת ב-WAZE – שייט פרנסיס, טיילת יגאל אלון, טבריה.

מחיר: 30 שקלים (מחיר אחיד למבוגרים ולילדים מעל גיל 3).

מספר המקומות מוגבל. יש להירשם מראש. לא תתאפשר עלייה לספינה ללא כרטיס.

להרשמה לסיורים בשביל סובב כינרת ולהפלגות במעבדה השטה: באתר www.kineret.org.il.