קצת על בריאות

צילום אילוסטרציה: nastya_gepp, pixabay
צילום אילוסטרציה: nastya_gepp, pixabay
הדבר החשוב ביותר בריפוי הוא להתמקד במחשבות חיוביות ולא לאפשר למחשבות ורגשות אפלים להשתלט על תודעתנו

כפי שאמרתי בעבר, אנו דומים ושונים. מה שמתאים לאדם אחד ומועיל לו, עלול לגרום נזק לאדם אחר. על כל אחד לחפש מה מתאים לו אישית ומומלץ להתייעץ עם מומחים לתזונה, הרבלוגים (חוקרי רפואת צמחים) ורופאים אלטרנטיביים. לצערי, בקופות החולים מעולם לא נבדקה התזונה הנדרשת ולא נבדק מה מועיל ומה מזיק. יודעים לאבחן ברמה שהיא מופלאה, אולם אינם יודעים כיצד לרפא מחלות מהשורש. גם לא עוסקים במניעה שזה החלק הקל יחסית.

למשל, קל למנוע את הסכרת שהפכה למגיפה נוראה שתוקפת שכבות רבות בציבור. לאחרונה ביקרתי שני אנשים קטועי איברים מחמת סכרת וכנראה שכל יום נקטעים איבריהם של בין 30-40 אנשים שזה שאסון כבד להם ולבני משפחותיהם. קיימים בארץ לפחות כחצי מיליון חולי סכרת ועוד חצי מיליון בדרך. כל מה שצריך זה להיפטר מכל הסוכרים המזוקקים. הסוכרים האלה וגם סוכרים שנמצאים בלחם, פירות יבשים, דבש ודומיהם, עוברים מיד אל מחזור הדם ולא בדרך האיטית של מערכת העיכול. עודפי הסוכר שלא נספגים מיד בתאים, מתחילים 'לבשל' את החלבונים, בדומה לבישול בשר עם סוכר – קרמליזציה. הגוף הולך ומתמלא במשקעים שקשה להיפטר מהם. העורקים הולכים ונסתמים במשקעים.

שוטרינו החרוצים שממהרים לרשום דו"חות לאנשים שלא עוטים מסכות (שערכן לא ברור) היו מיטיבים עשות לו האחראים עליהם היו שולחים אותם לסלק מזונות רעילים מהמדפים.

צרה אחרת המיועדת לכל גבר מעל גיל 55-60 היא דלקת הערמונית (פרוסטטה). עד לפני זמן קצר, לא הייתה לכך שום אפשרות טיפולית, כיוון שרוב הרפואה אותה אנו מכירים לשמחתנו, גילה בקושי 120 שנים. ובכן, אם בעבר הצלחנו, די במזל, להגיע לגיל המופלג של 50, הרי כאשר הערמונית הייתה תופחת מסיבות הורמונאליות ואחרות, היה נחסם צינור השתן היינו תופחים ומתפוצצים בייסורי תופת איומים. יש בכל אופן כמה שיטות טבעיות לטיפול. אני משתמש בכמוסות של DHA, שזה אחד השמנים העיקריים של אומגה 3. אחי המליץ להוסיף לכך קינמון ציילוני. ה-DHA מצוי בארץ בריכוז נמוך וכדי לטפל בדלקתיות צריך לפעמים להשתמש ב-40 עד 50 כמוסות ליום, שזה בערך בין שלושה לחמישה גרם, אחרת אין לזה ערך. אפשר לקנות כמוסות מרוכזות יותר באינטרנט. הקינמון הציילוני לא מצוי כמעט בארץ כיוון שהוא עולה פי שלושה והציבור לא מבין למה לשלם יותר עבור מוצר דומה. הקינמון הרגיל מכיל רעלן פי אלף ממה שמצוי בקינמון הציילוני. צריכת קינמון רגיל בכמויות גדולות עלולה לגרום לנזקים לכבד. טיפול טבעי אחר, כפי שלימדני הרבלוג, זה חליטת זקן תירס (השערות העוטפות את קלח התירס), מרווה ואפשר עוד עשבים כמו סרפד, קמומיל, תה שחור או ירוק, קצת עלי סטיביה להמתקה, וכדומה, לפי הטעם. מניסיוני, זה עובד.

אני חסיד גדול של לימון, שאותו מצאתי כאחד המחטאים הטובים ביותר שיש, טוב יותר מיוד ודומיהם. כנראה שחומצת הלימון נספגת אל השכבות העמוקות של הרקמות. אני מרפא כך חתכים עמוקים, פצעים ממוגלים, עקיצות יתושים, דלקות חניכיים. מיץ הלימון עשוי גם לדחות יתושים. אני משפשף את האיברים הגלויים בלימון. מומלץ לילדים, שסובלים מאוד מגירודים נוראיים בעקבות העקיצות. זה מנטרל מהר את ארס היתושים ומקל על הצורך להתגרד, דבר שגורם לדלקות קשות.

כל יום אני אוכל כמה שיני שום. קוצץ דק דק ומערבב בסלט או במאכלים אחרים. מאז שהתחלתי להשתמש בשום באופן קבוע, פסקו כמעט לגמרי בעיות השיניים שסבלתי מהן כל השנים. כל שנה היו סותמים לי שלושה חורים ועוד כתר. מאמצע שנות התשעים כמעט כלום, רק אחזקה שוטפת.

הדבר החשוב ביותר בריפוי הוא להתמקד במחשבות חיוביות ולא לאפשר למחשבות ורגשות אפלים להשתלט על תודעתנו. זה דבר שצריך ללמד כבר את הילדים מגיל צעיר וזה הדבר החשוב ביותר בריפוי עצמי וריפוי העולם. המחלות האישיות והעולמיות לא נגרמות מכל מיני נסיבות חיצוניות בלבד, כמו הרעלת העולם בדלקים מזהמים, הרעלת הגוף ממאכלים וחומרים מזיקים, אלא מהרעלת הנפש כתוצאה מהתמקדות ברוע ובמלחמה נגדו.