'קרנבל הנשמות'

'סינמטק תל אביב' מחמם מנועים לקראת פסטיבל 'סאונדטראק תל אביב' עם הקרנה חד פעמית לסרט האימה הקאלטי שמציין יום הולדת

'סינמטק תל אביב' יקיים הקרנה מיוחדת וחד פעמית של סרט האימה הקאלטי 'קרנבל הנשמות' המציין 60 שנה וזאת לקראת פסטיבל 'סאונדטראק תל אביב'.  

את הסרט ילווה בלייב הרכב הרוק האמריקאי הוותיק 'מרקורי רב' בשיתוף המוזיקאים הישראלים אלעד כהן בונן (כלי הקשה), גליה חי (ויולה) ואבי בללי (באס). כבונוס מקומי חד פעמי ומרגש הם יאלתרו פסקול חי גם לסרט ישראלי קצר של אורי זוהר מאותה תקופה, 'תרגיל בסמלים פשוטים'. הסרט שאורכו 13 דקות, בכיכובו של הפנטומימאי קלוד קיפניס, מתאר את מערכת היחסים בין מריונטה ולבין מפעילה. 

סרט האימה 'Carnival of Souls', שהוקרן לראשונה ב-1962, השפיע עמוקות על יוצר הקולנוע דייוויד לינץ' ועל רבים נוספים ונחשב לאחד מסרטי האימה הטובים בכל הזמנים.  זה סרט פיוטי, ביזארי ומצמרר, המספר את סיפורה של אישה הנפגעת בתאונה ומופיעה מחדש כנגנית אורגן בכנסייה כפרית רדופת רוחות.

'מרקורי רב' הוא הרכב אינדי-רוק שהביא סוג חדש של אקספרסיביות לעולם הרוק האלטרנטיבי מאז הוקם בבאפלו, ניו יורק, בשנות ה-80. אלבומם מ-1998 'Deserter's Songs', נבחר בזמנו לאלבום השנה על ידי מגזין ה-NME ולאחרונה נבחר לאחד מ'200 האלבומים הגדולים בכל הזמנים' על ידי מגזין המוזיקה Uncut.

באלבומם האחרון, 'Bobbie Gentry’s The Delta Sweete Revisited', הם חוזרים לדרום העמוק של ארצות הברית, כפי שהוא משתקף באלבום 'The Delta Sweete' של בובי ג'נטרי מ-1968, ומבצעים אותו מחדש עם שלל זמרות אורחות – מנורה ג'ונס ועד הופ סנדובל ממאזי סטאר. 

לאורך השנים, יצירתם של 'מרקורי רב' כל הזמן משתנה, תמיד חקרנית וחמקמקה. כיום, 'מרקורי רב' הם צמד שמורכב מג'ונתן דונהיו (שירה וגיטרות) ושון מקוויאק שידוע בכינויו 'גראסהופר' (גיטרות, קלרינט). 

חמישי 3.11, 21:00, 'סינמטק תל אביב'.

לפרטים נוספים ולרכישת כרטיסים: www.cinema.co.il.