קשת של טעמי סופגניות

צילום: אסף קרלה
צילום: אסף קרלה
׳העיר העתיקה׳, ׳קסטה', סופגניית קרואסון ועוד עשרות טעמים משתנים של סופגניות מידי יום בוויטרינה של 'קפה קדוש' לרגל חג החנוכה

סופגניית ׳העיר העתיקה׳, סופגנייה המורכבת מחלבה בשילוב פיסטוק, שומשום וקרמל, סופגנייה המזוהה עם הטעם הירושלמי האסלי; סופגניית 'קרואסון' מטוגנת המכילה קרם פטיסייר, אנגלז, קרמל וטופי או קרם פטיסייר עם קולי פטל או קולי דובדבנים; וסופגניית ׳קסטה׳ (חצי חצי) מורכבת מפקאן קרמל, פטיסייר ערמונים, קרם קפה וקרם אגוזי לוז – אלו הסופגניות החדשות שתמצאו השנה ב׳קפה קדוש׳ לצד עשרות סופגניות עם טעמים משתנים מידי יום. חג החנוכה הגיע ל'קפה קדוש'.

כבכל שנה, ב'קפה קדוש' מחכים בכיליון עיניים לחג שכבר לפני שנים סומן על ידי שף קונדיטור קרן ואיציק קדוש כאהוב ביותר עליהם – חג החנוכה – וזאת כדי להציג את קולקציית הסופגניות המגוונת עם חומרי הגלם האיכותיים ביותר. אשתקד, היו אלה סופגניות 'הכלה מאיסטנבול' ו׳אבו דאבי׳ שלכדו את מרב תשומת הלב של הלקוחות. 'הכלה' הפכה לסיבה המרכזית לכך שרבים נהרו מרחבי ישראל לירושלים וביקשו ליהנות מסופגנייה המכילה קרם ערמונים וקרמל עם טופי קרמל מעל; וכמובן מסופגניית ׳אבו דאבי׳, שנולדה בעקבות הסכם השלום שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות ומכילה תמרים וקרם תמרים, נוגטין ודפי זהב אכילים המדמים כתר בראש הסופגנייה. לצד הסופגניות הנ״ל שנמכרות גם השנה, ניתן למצוא סופגניות רבות בטעמים שונים דוגמת פטל ומרשמלו פטל, אננס ומרמלדה אננס, קסיס ומרשמלו קסיס, ליצ׳י ומרמלדה פטל, ערמונים וסוכריות טופי קרמל, אגוזי לוז עם גנש חלב, קרמל טופי קרמל, פיסטוק שוקולד מרשמלו פיסטוק, שוקולד מריר וטרפלס ויסקי. החידוש השנה יהיה בזכות סופגניות 'העיר העתיקה', שמורכבת מחלבה בשילוב פיסטוק ושומשום וביס ממנה יספר את סיפור הטעם הירושלמי; וכמותה גם סופגניית 'הקסטה' המשובחת שמורכבת מחצי פקאן קרמל, פטיסייר ערמונים וחצי קרם קפה וקרם אגוזי לוזֿ. לאלה מצטרפת סופגניית 'הקרואסון', המכילה קרם פטיסייר, אנגלז, קרמל וטופי או קרם פטיסייר עם קולי פטל או קולי דובדבנים.

כלל הסופגניות מגיעות עם ממתק בראשן ומחיר כל סופגנייה שמגיעה מלאה בקרם וממתק המיוצר במקום עומד על 18 שקלים.

שף קונדיטור קרן קדוש: "בכל שנה אנו מתחילים לחגוג את חג החנוכה הרבה לפני המועד בלוח השנה. אם זה היה תלוי בי, החג היה נמשך לאורך כל השנה. גם השנה חשבנו על קולקציית סופגניות עם מבחר רב של טעמים. שימרנו מספר סופגניות שהלקוחות אהבו מאוד, הוספנו טעמים חדשים ומי שיגיע אלינו יראה לאורך כל היום ויטרינה משתנה ובכל פעם שמגש כזה או אחר יסתיים, במקומו יירד מהקונדיטוריה מגש עם טעם אחר. הסופגניות שאנו מכינים עטופות סוכר, ממש כמו הספינג' המרוקאי שכילדה הייתי רגילה ואוהבת לאכול, וכמובן שכל סופגנייה מפוצצת בקרם ועם ממתק מעל. למרות כל מה שציינתי, הדבר שתמיד אנו שומרים עליו הוא איזון במתיקות. הסופגניות מתוקות במינון הנכון – מהכנת הבצק, דרך הטיגון, הכנת הקרמים וייצור הממתקים – הכול מיוצר בקונדיטוריה שלנו, כאשר כלל הסופגניות ללא צבעי מאכל והצבע הוא תוצר טבעי של האקלייר. הסופגניות שלנו מלאות בקרם ואיתן חג החנוכה יהיה הרבה יותר שמח".

שף קונדיטור איציק קדוש: "יצרנו קולקציית סופגניות מרשימה וטעימה במיוחד שכל אחד יוכל להתחבר אליה. לצד הטעמים הירושלמיים, ישנם טעמים כמו פטל, קסיס, קרמל ואננס – כשבכולן העמסנו קרם כדי שכל ביס יהפוך לבלתי נשכח. לפני כמה שנים טיגנו קרונאט וזו הייתה סופגנייה משובחת שקצרה הרבה שבחים. השנה בחרנו לטגן קרואסונים ולהוסיף להם חומרי גלם מעולים. כמובן שכל הסופגניות הן בייצור אישי שלנו בקונדיטוריה וגם הממתק ששמנו בראש הסופגנייה העומדת מיוצר על ידינו בקונדיטוריה".

'קפה קדוש'

רח' שלומציון המלכה 6, ירושלים

טלפון: 02-6254210

בהשגחת 'צהר'

שעות פתיחה: ראשון-חמישי: 07:00-22:00, שישי: 07:00-14:00