ראש המועצה: "כולנו שרון אלרעי פרייס"

ד"ר שרון אלרעי פרייס בדיון בכנסת (צילום: דובורת הכנסת, נועם מושקוביץ)
ראש המועצה יורם שמעון פרסם הודעת תמיכה בראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות עקב קריאות ההסתה נגדה בתקופה האחרונה.

הקורונה ממשיכה את מגמת הירידה המבורכת אך היא נמצאת בכותרות בשל הקשר שלילי אחר. הקריאות נגד ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי פרייס. הדברים הגיעו לידי כך שהוצמד לה מאבטח.

ד"ר פרייס לא לבד. בכירים נוספים במערכת הבריאות ובהם פרופ' נחמן אש, מנכ"ל משרד הבריאות, קיבלו לאחרונה איומים ונאצות. ככל הנראה מדובר במתנגדי חיסונים וההחמרה בהתבטאויות נרשמה לאחרונה בעיקר בהקשר של הדיון על האפשרות לחסן ילדים. אך אין ספק כי ד"ר פרייס היא המותקפת העיקרית. "התחיל גל שלם של איומים כמו לתלות ולשרוף, זה מטורף", אמרה בריאיון ל'אולפן שישי', אליו הגיעה עם מאבטח צמוד.

אישי ציבור רבים הביעו תמכה בד"ר פרייס ובהם גם ראשי רשויות מקומיות. כך כתב לפני כשעהיורם שמעון בפייסבוק שלו

"בימים האחרונים אנו עדים להסתה גוברת נגד ראש שירותי הבריאות – ד"ר שרון אלרעי פרייס. כנבחרי ציבור וכמנהיגים, מחובתנו לגנות כל הסתה נגד משרתי הציבור ובפרט נגד ד"ר אלרעי פרייס, אשר בחודשים האחרונים עושה לילות כימים למען בריאותם ושלומם של תושבי מדינת ישראל. הרשויות המקומיות בישראל, ובפרט מבשרת ציון שהתברכה באנשי רפואה רבים: מנהלי בתי חולים ציבוריים, רופאים, אחיות וכו' – נדרשות לעמוד בעת הזו, לצד ד"ר פרייס ולהעביר מסר חד וברור: ד"ר פרייס איננה לבד! אין מקום לאלימות מכל סוג נגד משרתי ציבור – הן מילולית והן פיזית. תושבים יקרים., כולנו שרון אלרעי פרייס".

זה המקום לציין כי מבשרת ציון נמצאת בעשירון השני מלמעלה בכל הקשור לשיעורי חיסון (בקרב 280 ערים, מועצות מקומיות ויישובים גדולים במועצות אזוריות). נכון להבוקר (7.11, 06:19), על פי נתוני משרד הבריאות (בסוגריים: ממוצע ארצי באחוזים), התחסנו 77.47 אחוז מתושבי היישוב למנה הראשונה (67.15), 73.57 אחוז לשנייה (61.72) ו-58.3 אחוז לשלישית (42.76).

השר לביטחון הפנים עמר בר לב: "מגנה מכל וכל את האיומים כלפי ד"ר אלרעי-פרייס. הוגשו שלוש תלונות בנושא והן בחקירה. סמוך ובטוח שמשטרת ישראל תשלים את החקירה בצורה רצינית ותרד לשורש העניין".

איגוד רופאי בריאות הציבור של ההסתדרות הרפואית: "אנו מגנים ומוקיעים אלימות פיזית ומילולית כנגד כל עובד בריאות, ובכלל זה ראש שירותי בריאות הציבור, הנמצאת בחזית. תחום בריאות הציבור משפיע על חיי כולנו באופן עמוק בזמן שגרה ובזמן מגפה, וככזה מעורר רגשות עזים . קיימת חובה של המדינה להגן על עובדי בריאות הציבור מפני אלימות ומתקפות אישיות, בכל הרמות והדרגים, במטה ובשטח. ביקורת נוקבת לגיטימית אך איומים אישיים, השמצות, לשון הרע ואלימות מילולית אינם לגיטימיים, מסוכנים ופוגעים בכולנו".