רואה לך בעיניים

כיצד ניתן לטפל ולשפר את מראה אזור העיניים בצורה יעילה אך לא מזיקה? * לפניכם מדריך קצר לטיפוח אזור העיניים

מהרגע שפרצה הקורונה לחיינו והמסכות השתלטו על עור הפנים, למעט אזור העיניים, הפך זה למשמעותי יותר, בולט ומעין 'חלון' שדרכו ניתן לראות את הגיל האמיתי שלנו.

העור סביב העיניים עדין ודק הרבה יותר משאר אזורי הפנים, נטול בלוטות חלב המייצרות שומן בשאר אברי הגוף ולכן הוא דק ועדין יותר. בעור מסביב לעיניים ישנם הרבה פחות סיבי קולגן והוא בנוי מרשת צפופה של נימים ומעט שומן תת עורי. לכן הוא מתנפח בקלות ונוצרת בו כהות.  

עקב היותו של העור כל כך דק ועדין, לא כל חומרי ומוצרי טיפוח מתאימים לשימוש באזור זה, ההיפך ממה שמקובל לחשוב. אין להשתמש באזור זה בחומרים חזקים מדיי (כמו בפנים למשל, שם העור יותר סלחן ופחות רגיש). הבעיות באזור העור סביב העיניים הן  בדרך כלל קמטוטים, שקעים, כהויות ולעיתים עור רפוי.

כיצד ניתן לטפל ולשפר את מראה אזור העיניים בצורה יעילה אך לא מזיקה? לפניכם מספר טיפים ועצות:  

1. מכיוון שעור העיניים עדין ורגיש, מומלץ להתחיל כבר בגילאי ה-25-30 בשגרת טיפול וטיפוח נכונה על מנת למזער ולהאט את הופעת סממני הגיל. קל הרבה יותר למנוע קמט מאשר להעלים אותו לאחר שכבר נוצר. לכן, יש למרוח תכשירי הזנה והגנה המותאמים למריחה באזור העיניים.

2. לא להשתמש בתכשירים חזקים מדיי אשר יגרו את העור. יש למרוח מוצר טיפוח המותאם ספציפית לעור העדין סביב העיניים אשר סובל מכהויות. חשוב מאוד שהחומר יכיל חומרים פעילים, אך לא כאלה שיגרו את העור וללא בישום.

3. איפור סביב העיניים: מכיוון שהעור בעיניים רגיש ונוטה יותר לפתח רגישות מאזורים אחרים, מומלץ להשתמש בתכשירים היפואלרגיים לאזור וכאלה שאינם מכילים בישום, אשר יכול לגרות את העור.

4. הסרת איפור מאזור העיניים חשובה מאוד. במקרים של איפור כבד, יש להשתמש במסיר איפור עדין. לאחר מכן יש לשטוף עם מים וסבון פנים עדין ולמרוח קרם לחות.

בימים אלה משיק המותג 'וישי' קרם עיניים רוז פלטיניום, המחיה את המראה מסביב לעיניים ומכיל קפאין, תמציות ורדים וקלציום המחדשים את אלסטיות העור. יעילות קלינית מוכחת לעור בוגר.