רואים אתכם

על פרויקט של משרד הרווחה והמועצה שפעל בהצלחה היישוב בתקופת הקורונה * עם היציאה מהקורונה, מתחדשת פעילות מועדון הנוער

פרויקט 'רואים אותך' של משרד הרווחה בשיתוף המועצה המקומית, פעל בחודשים האחרונים ביישוב למתן מענה לבני הנוער בתקופת הקורונה. במהלך הפרויקט, סיירו מדריכי נוער ברחבי היישוב, הקימו זירה נייחת ובה מחצלת וכיבוד ויצרו דיאלוג פורה עם בני נוער. אלה שיתפו מחוויותיהם בתקופה מאתגרת שהובילה לקשיים חברתיים ובדידות בזמן הסגר והלמידה מרחוק, במציאות בה גם מסגרות החינוך הבלתי פורמאלי לא פעלו. בתקופה זו נשארו ביישוב בני הנוער ללא יכולת לבלות מחוצה לו וכמובן גם במגבלות שהקשו על פתיחה של מענים אחרים לנוער.

בעקבות השיח שנוצר עם הנערים בשטח ובקשות עולות ונשנות למענה נוכח המגבלות, נפתח לרשותם ה-Room Party שפעל ב'מרתף הסגול' – מועדון מוזיקה להרכבי נוער שהוקם לאחרונה, הממוקם במתנ"ס מעוז ציון, במטרה לספק פעילויות פנאי לנוער ביישוב. בני הנוער הגיעו למקום בקבוצות (על פי מגבלות הקורונה בשעתו), שם זכו לכיבוד, לאווירה חמה ומזמינה, שרו, ניגנו ורקדו. כמו כן, פנו אל הצוות בכל סוגיה שהעסיקה אותם והעידו על החשיבות במתן מענה עבורם בהקמת שירותים מותאמים בתקופה זו מטעם המועצה.

הפרויקט הסתייע בזכות שיתוף פעולה של מספר גורמים, ביניהם המחלקה לביטחון קהילתי והמחלקה לשירותים חברתיים במועצה המקומית מבשרת ציון, שחברו לצוות המופלא של עמותת 'נירים' ובתמיכתם של ראש המועצה יורם שמעון ומנהל אגף החינוך יהורם לוי, הרואים את המענה לילדי היישוב בראש סדר העדיפויות.

ברק מזרחי, מנהל המחלקה לביטחון קהילתי באגף החינוך במועצה: "אנו פועלים לקידום מיזמים כחלק ממענה רחב לבני הנוער לאחר תקופה מאתגרת, בה חוו בדידות ונעדרו מסגרות בלתי פורמאליות לצד היעדרות ממושכת מבתי הספר. התגלגל לפתחנו אתגר עצום, כאשר זיהינו כי ילדים ונערים רבים מתמודדים עם קשיים חברתיים ורגשיים ובתוך כך מועדים להתנהגויות סיכוניות, מה שהוביל לחשש מחוסר בקרה שלנו המבוגרים. על כן, השקיעה המועצה משאבים רבים לרתום שותפים לטובת העניין וליצור יש מאין. כמו כן, עם יציאתנו מהקורונה, אנו נמצאים בעיצומו של הליך התחדשות של מועדון הנוער שפעל בעבר ביישוב ובמקביל פתחנו את הרישום ל'מרתף הסגול' – מועדון הרכבי הנוער החדש, בשאיפה ליצור רצף חינוכי בין מערכת החינוך הפורמאלית לבלתי פורמאלית ובהרחבת השירותים העומדים לרשות בני הנוער בשעות אחר הצהריים.

יהורם לוי מנהל אגף החינוך במועצה: "היוזמה לצמצום פערים רגשיים לתלמידי היישוב בעזרת עמותת 'נירים', סייעה רבות לתלמידנו לעבור את התקופה הקשה בה היינו. עבודתו המקצועית של ברק מזרחי, מנהל המחלקה לביטחון קהילתי, ושל שאר השותפים, הניבה תוצאות חיוביות. בתקופת הקורונה, על אף ההגבלות, צוות אגף החינוך פעל רבות לטובת מענה מקצועי ומתאים לתלמידי היישוב. בתקופה זו אנו מחזירים את מערכת החינוך לשגרה עם דגש לצמצום פערים לימודיים ורגשיים בקרב תלמידי היישוב מגיל לידה ועד י"ב. כמו כן, אנו פועלים לשיפור דרכי ההוראה, הלמידה וההיבחנות במציאות של פוסט קורונה. ברצוני להודות לכל הלוקחים חלק בעשייה החינוכית המיטבית במערכת החינוך ביישוב".