'רואים שקוף'

תערוכת יצירות של אומנים בגלריית העירייה בנתניה

שקיפות זו אמינות, בהירות וראייה רבת ממדים, כזו שמאפשרת לראות מעבר או מתחת ואחרת. בתערוכה זו, בוחנים האומנים את נושא השקיפות תוך שילוב בין חומר צורה ותוכן, באמצעים שונים, בטכניקות שונות ובשילוב חומרים.

הדיאלוג בתערוכה נע בין מבטו של הצופה לבין מבטו של היוצר ובתווך המבט הנשקף מהיצירה עצמה.  נשאלות שאלות: האם רואה היוצר שקוף, יותר, מבפנים, מעל ומעבר? האם מבקש היוצר להראות יותר מהצפוי ומהנראה לעין? האם חודר היוצר את המראה כדי לחשוף נראות נוספת? האם העבודה משקפת, משתקפת או גם וגם.

האומנים מנסים לבטא בדרכים שונות מצבים אישיים או חברתיים, לאפשר לצופה לראות עוד ומעבר, לחשוף את המוסתר ולהפכו לגלוי, לחדד את המעורפל או המשוכפל ולהראות פנים רבות ושונות של אותו הדבר.

בעבור היוצרים, השקיפות בתערוכה זו היא היכולת לשחק עם המציאות, לראות אותה כשקופה, כחדירה וכרבת פנים. חלק מהם מציגים את המציאות בשכבות כאשר הן גלויות גם כשהן מונחות אלה על אלה או אלה בתוך אלה. אחרים עוסקים בדמויות שקופות שקולן לא נשמע או מועם ומבקשים לחשוף את המעטה ולהעניק להם קול. אומנים עוסקים בנוף ובחפצים כמטאפורה וכדיון על מהותו ועל טבעו של המבט תוך שהם שואלים מי המתבונן, איך הוא מתבונן, מה רואה, כיצד, מה מראים לו וכיצד הוא מפרש זאת.

שקיפות במובנים של חשיפה וגילוי, במובנים של ראייה אחרת ומעבר ובמובן של השתקפות ריבוי ושכפול. שקיפות כחומר כצורה וכאמירה או כלשונה של אחת היוצרות "שקוף – אבל רואים".

גלריית העירייה בנתניה היא חלל תצוגה מרווח מאוד עם אפשרויות להצגת מיצבים, פסלים וציורים. המקום תוכנן ונבנה במיוחד לתערוכות והוא מיועד לאומנים שהם חברי עמותת אומני נתניה..

האומנים המשתתפים: ד"ר אולי ברמסון, אריק שניידר, ברכה שרף, דוד מכבי, דליה סינקלר אילון, חני אלישע, יוסף קפיליאן, מירה שטרן, מריה מרצ'נקו, ד"ר נורית צדרבוים (אוצרת), רבקה נבו ושמעון אדלר.

גלריית העירייה, רח' הצורן 6, אזור התעשייה ספיר, נתניה.

ביקורים בשעות קבלת הקהל בעירייה.

התערוכה תיפתח מחר (חמישי, 2.6, 19:00) ותינעל ב-26.7.