רוח מוזיקלית מזרחית

באדיבות המרכז למוזיקה מן המזרח
באדיבות המרכז למוזיקה מן המזרח
הרכב 'מוזאיקה' קונצרט פתיחת שנת הלימודים של המרכז למוזיקה מן המזרח

המרכז למוזיקה מן המזרח במיקומו החדש במרכז ירושלים יקיים ביום שני הקרוב, 27 בנובמבר 2023 בשעה 20:00 קונצרט ואירוע לציון תחילת שנת הלימודים במרכז האקדמי. מהמרכז למוזיקה מן המזרח נמסר כי ההרשמה לשנת הלימודים החדשה בקמפוס החדש בלב ירושלים נמצאת בעיצומה.

האירוע לציון תחילת שנת הלימודים החדשה, יתקיים באולם החדש, במרכז למוזיקה מן המזרח (רחוב מנורה 3) והוא פתוח לקהל הרחב. מופע הפתיחה יכלול יצירות של מוזיקה מקורית ומיוחדת שינגנו חברי ההרכב Muzaika  (מוזאיקה). משתתפים: תומר ניר – עוד, גלי וולפשטיין- גיטרה וסאז, מקסים גינזבורג – כינור, עידו אייל – פרקשן וליהוא בניאל – חליל נאי. ההרכב מוזאיקה הוא של תלמידי המרכז למוסיקה של המזרח.

המרכז למוזיקה מן המזרח הוקם בירושלים בשנת 1996 על ידי יהורם גאון וד"ר אבי שושני. המרכז שוכן בקמפוס החדש לאומנויות בלב ירושלים, רחוב מנורה 3 . בראש המרכז עומד מייסדו, ד"ר אבי שושני, שמדגיש כי ההרשמה המאוחרת לשנת הלימודים החדשה, בעקבות המלחמה, נמצאת בימים אלה בעיצומה. תוכנית הלימודים כוללת כ – 60 שעות לימוד בשבוע במשך 3 שנים (כ -20 שעות שבועיות בשנה).

מאז הקמתו המרכז המשלב את כל תרבויות המזרח הוא העמיד מאות רבות של בוגרים ובוגרות המהווים היום את השדרה המרכזית של המוזיקה המזרחית הקלאסית בישראל. במרכז ניתן ללמוד עשרות כלי נגינה שונים וסגנונות זמרה רבים בהם מוזיקה צפון אפריקאית, יוונית, הודית, טורקית, פרסית, פלמנקו, מוזיקה יהודית ופיוטים ועוד. תוכנית הלימודים כוללת בתוכה את כל העושר של התרבויות הקנוניות שהתפתחו במזרח החל מימי הביניים ועד היום הזה. באחרונה זכה המרכז לאקדמיזציה ובוגריו זכאים להכרה אקדמית חלקית.

בימים אלה שוקדים במרכז למוזיקה מן המזרח להקים תזמורת מוזיקה ייחודית בניהולו של אלעד גבאי.