רומן צרפתי

צילום: באדיבות קולנוע חדש
צילום: באדיבות קולנוע חדש
הסרט מוקרן בתיאטרון ירושלים – המלצה להפוגה מהנה ונעימה בימים קשים אלה

אלה ימים קשים לכולנו. יחד עם זאת חשוב לנסות ולקחת הפוגה תרבותית נעימה ולרגע קט לחזור לשגרה. תיאטרון ירושלים מציע בימים אלה נקודת אור בחושך ומקרין סרטים איכותיים לציבור הרחב וגם לילדים ומשפחות. ההקרנות הן ברובן בתיאטרון הקטן הנמצא במרתף ומוכר כמרחב מוגן. ישנם מגוון סרטים רחב בשעות משתנות ונוחות  ולפיכך אני ממליץ בחום על חוויה תרבותית זו.

השבוע תוכלו לראות בין השאר סרט צרפתי חביב ונעים ששמו כבר יאמר לכם הכול – רומן צרפתי או בשמו המקורי – DIARY OF A FLEETING AFFAIR . זהו סרט מתוק משנת 2022 של הבמאי עמנואל מורה המוכר לנו לטובה. בין השחקנים:   סנדרין קיברלן המקסימה, ונסן מקיין וגורג'יה סקאלה. הסרט רומן צרפתי הוא הבחירה הרשמית של פסטיבל קאן 2022 ומוקרן עתה בסינימטקים ברחבי הארץ.

אם חד הורית וגבר נשוי נפגשים ומתאהבים זה בזו במפתיע. הם מחליטים לנסות להיפגש אחד עם השנייה רק לשם ההנאה שבמפגש, ומנסים לא להתאהב אחד בשנייה, מתוך ידיעה ברורה שלסיפור האהבה ביניהם אין כל עתיד. אך ככל שעובר הזמן הם מופתעים לגלות עד כמה המצב מורכב ועד כמה חיי הרגש מורכבים. בקיצור סרט מהנה, צנוע ונעים, אומנם לא יצירה קולנועית גדולה אבל בהחלט פנינה וחוויה תרבותית ויזואלית מהנה שמעלה שאלות קשות ומציעה מגוון תשובות מחכימות, סרט מהנה ששווה לצאת מהבית עבורו.  

הסרט רומן צרפתי יוקרן בתיאטרון ירושלים ביום רביעי הקרוב, 15 בנובמבר בשעה 18:00 ובתאריכים נוספים

במהלך השבוע ישנם בתיאטרון עוד סרטים מומלצים נוספים בהם מרמדיוק, שבע ברכות, גן הקופים, גולדה ומרוץ החיות הגדול. נסו ותיהנו

תיאטרון ירושלים : https://www.jerusalem-theatre.co.il/