רוצים מדרכה בטוחה

על שני מפגעים לא נעימים שתושבים העלו השבוע לרשת * ומה יש למועצה לומר בנדון?

נושא המפגעים מככב לא מעט ברשתות המקומיות. מדובר בעניין מרגיז. כולנו רוצים יישוב נקי ובעיקר בטוח. בלא מעט מקרים מהווים המפגעים גם בעיית בטיחות. במדרכות למשל, אפשר ליפול בגלל מפגע כזה; ובמצב ששורר ביישוב שבו רכבים חונים על מדרכות, לא מעט בוחרים לרדת לכביש…

המקרה הראשון נוגע לפסולת גזם דווקא. תושבת העלתה פוסט עם תמונה שצילמה בחנייה של תיכון 'הראל' וכתבה: "למה לחסום את המעבר? איך מישהו עם כיסא גלגלים/עגלה אמור לעבור פה?". הפוסט הנ"ל העלה מחדש לא מעט שאלות. האם מדובר בהשלכה של גזם כהכנה לפינוי ביום המיועד או ביום אחר? ובכלל, האם הנושא של פינוי פסולת גזם עובד חלק או שיש חוסר שיתוף פעלה מצד תושבים, מה שאמור לגרור אחריו אכיפה וקנסות?

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "הנושא נבדק וטופל על ידי אגף התפעול מיד עם קבלת הפנייה במוקד העירוני. לצערנו, לא פעם, מוציאים תושבים גזם שלא בימי הפינוי ויחידת האכיפה במועצה נאלצת להנפיק על כך אזהרות ואף קנסות. המועצה קוראת לכל התושבים לפעול בהתאם להנחיות חוקי העזר המקומיים ולהוציא פסולת גושית וגזם רק בימים המוגדרים".

ומכאן למפגע הבא. הפעם מדובר בפח המחזור למכלי זכוכית שצבעו סגול. לא פעם, מתנפצים מכלים תוך כדי השלכתם לפח, מה שגורם לכך שעם פינויו נותרים חלק מהרסיסים על הקרקע. כמו, ייתכן שגם במהלך המעבר מהפח הסגול למשאית הפינוי נופלים מכלים הצידה ומתנפצים. גם פח שנפגם מסיבה כזו או אחרת יכול 'לתרום' להתעצמות הבעיה.

תושב שפרסם פוסט בנושא כתב: "דיווחתי למוקד של המועצה על כך שהעובדים שפינו את מחזור הזכוכיות בתחילת רחוב השושנה שפכו על המדרכה המון שברי זכוכיות, המהווים מפגע בטיחותי חמור לילדים, אנשים וכלבים. ביקשתי להודיע דחוף לממונים על מנת שיפנו את זה. לצערי, חוץ ממסרון לטלפון עם מספר הפנייה, לא טיפל בזה אף אחד והזכוכיות עדיין נמצאות על המדרכה ומסכנות את העוברים והשבים".

מהמועצה המקומית מבשרת ציון נמסר בתגובה: "הנושא נבדק וטופל על ידי אגף התפעול מיד עם קבלת הפנייה במוקד העירוני. מבדיקת המקרה עולה, כי בוצעה חבלה במתקן המתכת לאיסוף מכלי הזכוכית וכתוצאה מכך לא ניתן היה לסגור את המכל באופן הרמטי. מיד לאחר קבלת הפנייה במוקד העירוני, הוציאה המועצה הודעת דרישה לתאגיד המחזור 'תמיר' לביצוע תיקון מיידי למכל. תיקון זה יבוצע כאמור בימים הקרובים".