רוקדים עם השחר

חגיגת פלמנקו משובחת עם להקת הפלמנקו 'רמנגאר'

לאחר שקטפה שבחים רבים – הן מהקהל והן מהמבקרים על יצירותיה הקודמות – חוזרת אלינו להקת הפלמנקו 'רמנגאר' מייסודם ובניהולם האומנותי של קרן ואבנר פסח עם מופע הבכורה  ALBOREANDO (רוקדים עם השחר). הבכורה החדשה של 'רמנגאר' מזמינה את הקהל להצטרף לחוויית פלמנקו אנרגטית חדשה שמטרתה להתעורר שוב מחדש אל תוך עולם בו המוזיקה, הריקוד והשירה מתאחדים יותר מאי פעם.

אחרי תקופה ארוכה שבה היה כל העולם שקוע בקיפאון תנועתי, לא נותר מאשר לצאת ולהתמסר ל'שחר החדש' שהגיע. 12 אומני 'רמנגאר' – רקדניות, זמרים ונגנים – מביאים אל הבמה את כל העושר האיכותי שרק הפלמנקו פורו העכשווי יודע להציע. הלהקה מארחת את הרקדנית מיכל בן צבי, שחיה, למדה ורקדה בסביליה במשך מספר שנים וכיום חיה בארץ בנתיב העשרה. לאחרונה העלתה הפקה עצמאית בפסטיבל 'מדיטרנה'.

שותף נוסף ליצירה הזאת הוא פרוקיטו, מגדולי הרקדנים והמוזיקאים בספרד. מופיע בכל הבמות החשובות בעולם. נכדו של הרקדן הידוע 'אל פרוקו' ובנה של הרקדנית הידועה 'לה פרוקה' והזמר 'אל מורנו'. פרוקיטו החל את קריירת הריקוד בגיל שש במופע 'פלמנקו פורו' בברודווי. לאחרונה, הגיע לישראל על מנת לעבוד עם הרקדנים על אחת מהיצירות במופע ואף כתב את המוזיקה ליצירה זו ועבד עם המוסיקאים. זה המקום לציין, כי קרן ואבנר חיו לצד משפחת פרוקו במשך 10 שנים. חיו, למדו והופיעו יחד עם המשפחה.

ניהול אומנותי: אבנר פסח. ניהול מוזיקלי: אבנר פסח ועילי בורלא. כוריאוגרף שותף ויועץ מוזיקלי: פרוקיטו. רקדניות: קרן פסח, אשרת קליין, נוי לחמן וקרן שנור. רקדנית אורחת: מיכל בן צבי. שירה: יעל הורביץ, שוקי שוויקי, אופיר עטר ואבנר פסח. גיטרה: עילי בורלא. בס פלמנקו: ערן הורביץ. כלי הקשה: יובל קאופמן. עיצוב תאורה: דני פישוף. עיצוב תלבושות: קרן פסח וננסי קהיימקר. ניהול הצגה: קרין לדרמן.

להקת הפלמנקו 'רמנגאר', בניהולם האומנותי של צמד הרקדנים קרן ואבנר פסח, הוקמה ב-2006 עם חזרתם ארצה משהייה בת 10 שנים בספרד. במהלך שהותם בספרד למדו, השתלמו והופיעו לצד אחת ממשפחות הפלמנקו הידועות בעולם, 'לוס פרוקוס', ולאחר מכן המשיכו את מסעם והופיעו על במות חשובות ברחבי העולם. ייחודה של הלהקה מתבטא ביצירותיה המקוריות – הן במוזיקה, הן בטקסטים והן בכוריאוגרפיה. הופעותיה מלוות תמיד במוזיקה חיה ובאיכות סאונד ברמה גבוהה ביותר וזוכות לשבחי המבקרים. מופעי הלהקה נמכרים לפסטיבלים (ביניהם פסטיבל כרמיאל ו'מחולוהט') ולגופים גדולים (עיריית תל אביב, עיריית ירושלים, עיריית נתניה, סל תרבות, הקרן לירושלים, חברת 'אריאל' וכו').הלהקה מונה 10 אומנים – רקדנים, מוזיקאים וזמרים – ופועלת כלהקה מקצועית שמעלה מידי שנה בכורות חדשות באולמות המובילים בארץ: סוזן דלל, תיאטרון ירושלים, היכל אומנויות הבמה הרצליה, המשכן לאומנויות הבמה באר שבע ועוד.

מועדי המופעים

21.7, 16.9, 26.11: מרכז 'סוזן דלל' בתל אביב.

11:10: פסטיבל 'אושפיזין מוזיקלי' באשדוד.

12.11: אולם רפורט בחיפה.

10.12: המשכן לאומנויות הבמה בבאר שבע.

15.12: תיאטרון ירושלים.

מחירי כרטיסים: 109-149 שקלים

לרכישה: www.remangar.co.il, www.suzannedellal.org.il.