רמאדן ב'הינם'

על שיחות משותפות לערבים וליהודים בנושאים שונים ב'מרכז הינם' באבו גוש

'מרכז הינם' הוא ארגון א-פוליטי, המבקש לקדם סובלנות חברתית בין כל השבטים והמגזרים בחברה הישראלית באמצעות היכרות משמעותית בין שונים. ל'מרכז הינם' בית מדרש לסובלנות באבו גוש, השוכן בבית אבן עתיק ויפה שבו כל אדם מכל זהות מוזמן ללמוד וללמד. הארגון זכה ב'פרס האחדות' מידי נשיא המדינה. 'מרכז הינם' נמצא בסמטת הפול 6 באבו גוש (מאחורי בניין המועצה, ליד מרפאת השיניים של ד"ר מג'ד).

לרגל חודש הרמאדן יתקיימו במרכז גוש מפגשים הפתוחים לקהל הרחב. בכל מפגש ישוחחו שניים, יהודי וערבי, על נושא שבחרו ויאירו אותו מהזווית היהודית ומהזווית המוסלמית בהקשריו הדתיים, התרבותיים והחברתיים.

המפגשים הקרובים:

3.5, 21:00, 'עקידת יצחק ועקידת ישמעאל', עם גיל קופטש ולואי אבו סוויד: גיל קופטש הוא קומיקאי ותסריטאי, לשעבר יו"ר מפלגת 'עלה ירוק'.לואי אבו סוויד, תושב הכפר כעבייה, הוא פעיל חברתי וממייסדי עמותת 'מרסאת' לחיזוק חברתי וחינוכי במגזר הבדואי, משפטן וקצין במילואים, בוגר תוכניות 'גוונים' ו'עמיתי הינם'.

10.5, 21:00, 'העיר שחוברה לה יחדיו' – על מקומה של ירושלים באסלאם וביהדות עם ד"ר איאד זחאלקה והרב ד"ר בני לאו: ד"ר איאד זחאלקה הוא מנהל בתי הדין השרעיים וקאדי בבית הדין השרעי לערעורים. הרב ד"ר בני לאו הוא ראש מיזם '929' ללימוד התנ"ך, לשעבר רב קהילת 'הרמב"ן' בירושלים ומחברם של סדרת הספרים 'חכמים' וספרים נוספים.

תושבי מבשרת והסביבה מוזמנים להשתתף ללא תשלום בפעילות השוטפת של 'מרכז הינם' המתקיימים בימי שני בערב וכוללים שיעור בתלמוד (19:00), סדנת יוגה (20:00) והרצאות הניתנות בכל פעם על ידי מרצים אורחים (21:00). הכניסה חופשית ולא נדרשת הרשמה מראש. קפה עם הל, בקלאוות וכנאפה יוגשו למשתתפים. את המפגשים ילוו פייטנים ונגנים ערבים ויהודים.

ירון קנר, מנהל 'מרכז הינם': "זו התשובה שלנו למהומות בירושלים. הדת יכולה להבעיר את השטח אבל גם לקרב בין שונים. הכול תלוי בגישה".