רמת רזיאל: יישוב ללא חשמל

השריפה גרמה נזק חמור מאוד לתשתיות החשמל במקום * בחברת החשמל מגבירים מאמצים להחזרת המצב לקדמותו

השריפה רחוקה מלהסתיים, הנזק לשטחי הטבע עצום ואלפי תושבים ביישובי האזור חיים בחוסר ודאות ובתנאי זיהום סביבתי קשה.

היבט חסר תקדים שנרשם באירוע זה הוא הנזק הקשה שנגרם לתשתיות החשמל ברמת רזיאל ובחברת החשמל מתגברים כוחות כדי להשיב את החשמל למקום – כל זאת בתנאי חום כבדים ולאור האפשרות כי האש תתחדש במקום.

בעקבות השריפה בהרי יהודה, חלק מקווי המתח ניזוקו ונפסקו ואת חלקם חברת החשמל הפסיקה, בשל סכנת התחשמלות.

נציגי חברת החשמל היו כל הלילה והבוקר בחפ"ק שהוקם, ונכון להבוקר, בתאום עם כוחות ההצלה, בתנאים קשים ביותר, החשמל הוחזר לכלל היישובים, מלבד לרמת רזיאל, שכן במקום זוהו נזקים חמורים לרשת מתח נמוך.

אורן הלמן, סמנכ"ל שירות ושיווק בחברת החשמל: "השריפה בהרי ירושלים גרמה נזק גדול מאוד לתשתית החשמל בייחוד ביישוב רמת רזיאל. כוחות חברת החשמל, העובדים שלנו, נמצאים הבוקר בהיערכות מתוגברת בכדי להחזיר את החשמל ותקן את הנזקים. מדבר על עמודים שנשרפו, על חוטים שנקרעו, תשתית שנפגעה קשה מאוד. אנו מודעים לזה שחלק גדול מהתושבים ברמת רזיאל נמצאים בלי חשמל. העובדים שלנו פועלם בחום ובתנאים הקשים מאוד בכדי להחזיר את החשמל בהקדם".

עוד נמסר מחברת החשמל: "עובדי חברת החשמל נמצאים בשטח ועושים כל שניתן על מנת להחזיר את אספקת החשמל כסדרה. חברת החשמל ממשיכה לעקוב אחר האירועים על מנת להיערך בהתאם לניתוק הקווים כדי למנוע סכנת חיים והגנה על התשתיות".