'רצים לזכרם'

המרוץ המסורתי יתקיים גם השנה ברחבי הארץ ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

המרוץ המסורתי 'רצים לזכרם' יתקיים ביום הזיכרון הקרוב (רביעי, 4.5, 17:30) זו השנה השישית ברציפות. במרוץ אין נקודת זינוק או פודיום ואפשר לצאת אליו מכל מקום שבו בוחרים הנרשמים והוא נערך באותה שעה בכל הארץ. המרוץ פתוח לכל מי שמעוניין לרוץ לזכרו של אדם יקר ובנוסף גם לזכרם של נופל/ת אקראי/ת ממאגר של עשרות אלפי נופלים מאז קום המדינה שקיים באתר 'רצים לזכרם'.

המוביל והמייסד של 'רצים לזכרם' הוא בועז יעקב, חובב ריצה שאיבד בשירותו הצבאי כמה מחבריו הטובים לנשק וגם חברים לחיים. את 'רצים לזכרם' ייסד יעקב מתוך מטרה להפוך את הריצה לפעילות לאומית ארצית ביום הזיכרון. בכל מרוץ מתמלא עמוד הפייסבוק של המיזם באלפי צילומים מרגשים של רצים מרחבי הארץ והעולם בחולצות עם לוגו 'רצים לזכרם' ודגלי ישראל בידיהם. 

בועז יעקב: "המרוץ חוצה מגזרים, עדות ודעות ומטרתו לאפשר לנו כאומה לזכור את כלל הנופלים באשר הם. אני מזמין את כל עם ישראל להצטרף אלינו גם השנה למיזם המרגש הזה שכבר הפך למסורת עבור רבים". 

רוצים להשתתף? תמורת תשלום סמלי של 10 שקלים נרשמים באתר 'רצים לזכרם' והמערכת מאתרת באופן אקראי שם של נופל/ת במערכות ישראל לזכרו ירוצו המשתתפים. לכל אחד נשלח לינק ובו מידע מפורט על הנופל שהוא נבחר לרוץ לזכרו. מי שמעוניין, יכול להוסיף שם של נופל/ת נוסף לזכרו הוא רוצה לרוץ ושני השמות מודפסים על גבי מספר החזה שנתלה על החולצה. קובץ עם שמות הנופל/ים נשלח במייל לנרשמים בפורמט של 'מספר חזה' ואותו הם מדפיסים ומצמידים לחולצה בעת הריצה.

כמו כן, יש אפשרות להזמין חולצת ריצה לבנה עם סמל המרוץ תמורת 40 שקלים שאותה ניתן לאסוף בסניפי רשת חנויות הנוחות so good שבפריסה ארצית.

הרישום ל'רצים לזכרם' מתבצע דרך אתר www.memorun.org.