"רק שתדעי"

סינגל שלישי לעידן שלום מתוך אלבום הבכורה

עידן שלום, בן 20, אוטיסט בתפקוד גבוה, משחרר את הסינגל השלישי שלו, ״רק שתדעי״, מתוך אלבום הבכורה שיוצא בקרוב.

״רק שתדעי״ הוא שיר האהבה הראשון שכתב והלחין לפני כשש שנים. השיר נכתב מנקודת מבטו של עידן כלפי העולם, כיוון שלא חווה עד אז קשר רומנטי בחייו. דרך הסתכלות על הסביבה ועולמו הפנימי והדמיוני, כתב את השיר.

"רק שתדעי" מספר על זוג בראשית דרכו הרומנטית. סוף שבוע – ארוחת שישי ובילוי ביום שבת. ניתן לראות בשיר את הניצוץ הראשון, האהבה, התשוקה והתמימות ההתחלתית בקשר הרומנטי.

עידן, שכתב את השיר וגם הלחין אותו, כותב ומלחין מעל שבע שנים. אפשר לומר שהמוסיקה הצילה אותו. באמצעותה הוא מקלף את הפצעים, כותב על החלומות ועל הקשיים. הרומן של עידן עם המוסיקה הוא ללא ספק סיפור מעורר השראה – מנער ש"לא מבין את העולם" לנער בוגר שגילה את המוסיקה ודרכה לומד לדבר עם העולם.

עידן שלום: "הכתיבה מרגיעה אותי, מפקסת אותי, גורמת לי תחושה של אושר, של שמחה, של שקט. אני מכור, אבל זו התמכרות טובה, אני בטוח. זה לא פשוט להיות אדם על הספקטרום האוטיסטי. אני חווה קשיים יומיומיים שאנשים 'רגילים' לא חווים ולא מבינים איך זה לחיות עם אוטיזם. קשה לי להבין סיטואציות חברתיות, אני לא יודע איך לגשת לאנשים ולפתוח עימם בשיחה. אני מרבה לשתוק ולא לדבר כשקשה לי. עד כיתה ה׳, הייתי פותר את הקשיים שלי בדרך האלימות עד שמצאתי את הכתיבה". למרות הקשיים הרבים, עידן התעקש והיום הוא עובד על אלבום חדש, השיל 18 ק"ג וכבר לא מרגיש בודד.

מילים ולחן: עידן שלום. עיבוד והפקה מוזיקלית: זיו רובינשטיין. הוקלט באולפני 'אמביאנס'. טכנאי הקלטה ומיקס: דרי נחמיאס. שירה: עידן שלום. קלידים: זיו רובינשטיין. גיטרות: מאיר סרור. בס: אלדד סומנר. תופים: ניר סגל. צילום ועריכה קליפ: ירון  אמיתי. משתתפים בקליפ: עידן שלום, מאיר סרור, אלדד סומנר וניר סגל. צילום עטיפה: ראובן חיון 'Oov studio'.

השקת אלבום הבכורה של עידן שלום תתקיים ב-30 בספטמבר בשעה 20:30 ב'בית היוצר' של אקו"ם בתל אביב.

לינק לפטיפון: https://patiphon.co.il/music/yjk2278MTP

לינק לקליפ:   https://did.li/hg5Hw