'שאון חורף' בירושלים

צילום: sunydor, pixabay
צילום: sunydor, pixabay
על הפסטיבל שחוזר לחמם את רחובות ירושלים ובגדול * למעלה מ-120 אירועיםמגוונים בהשתתפות מאות אומנים, מוסיקאים ויוצרים

פסטיבל החורף של ישראל – 'שאון חורף' 2022 – יתקיים השנה אחת לשבוע, בכל פעם במתחם אחר במרכז העיר ירושלים ויכלול אירועי תרבות ואומנות שישתלטו על הרחובות.

הפסטיבל, שמתקיים בירושלים זו השנה ה-11, יכלול למעלה מ-120 אירועים מגוונים בהשתתפות מאות אומנים, מוסיקאים ויוצרים, שיהפכו למשך ארבעה ערבים את הרחובות, העסקים וחלונות הראווה בעיר לחללי תצוגה ולבמות במגוון תחומי התרבות והאומנות –  הופעות, סדנאות, ארט, מיצגים, הרצאות, מחול, פרפורמנס, ויז'ואל, תקלוטים ועוד.

תושבי ירושלים והמבקרים בה, מוזמנים לשוטט בסמטאות, ברחובות ובעסקים ולגלותם מזווית חדשה ואחרת.

ערב הפתיחה יתקיים ב-21.2 ויכלול את סער גמזו המארח את רביד פלוטניק, הופעת השם החם של ההיפ-הופ הישראלי – טדי נגוסה, קרנבל ברזילאי עם אנדרזה או פנדיירו, סיור אומנות לילי, הופעות של תמר אפק, שמאן שמאן ודניאלה תורג'מן, הקרנה אינטראקטיבית על בניינים, הרצאות, יוגה, מחול היפ-הופ, תערוכת פיסול זוגית בינלאומית והפתעות נוספות.

האירועים יתקיימו בימי שני הבאים החל מהשעה 20:00 במיקומים הבאים: 21.2ברחוב שושן, 28.2 ברחובות בצלאל-שץ, 7.3ברחוב הלל ו-14.3ברחוב בן שטח.

ראש העיר ירושלים משה ליאון: "'שאון חורף' הוא פסטיבל החורף הגדול בארץ, המתקיים מזה 11 שנים בבירה. יצרנו עבור המבקרים בו שלל אירועים יוצאי דופן ומעוררי השראה. אני מזמין את תושבי העיר והמבקרים בה להשתתף באירועים וליהנות מחוויה יוצאת דופן, זאת בהתאם להנחיות משרד הבריאות".

פסטיבל 'שאון חורף' מתקיים ביוזמתה ובהפקתה של המחלקה לאירועי צעירים באגף תרבות ואומנויות, בשיתוף בעלי העסקים ובהתאמת התכנים לעסקים ספציפיים. כל זאת במטרה לקדם את העסקים המקומיים בעיר ולתת אלטרנטיבה לשמיכות הפוך, לבליינים ולאוהבי תרבות השוליים – דווקא בזמנים המאתגרים של הקור הירושלמי. 

אירועי 'שאון חורף' 2022 ורשימת המשתתפים מתעדכנים באתר ובדף הפייסבוק:

https://shaon-horef.co.il/

https://www.facebook.com/ShaonHoref