שאלה של חיים ומוות, ואין הסכמה

הילדה ניסתה להתאבד והוריה לא הצליחו להגיע להסכמות כיצד תטופל: באופן אלטרנטיבי או קונבנציונלי. עקב חוסר יכולתם להכריע - מונה לילדה אפוטרופוס לדין

 
ההורים החליטו להתגרש לפני מספר שנים, ועדיין מצויים בהתנהלות משפטית זה כנגד זה. בתם הצעירה, בגילאי ביה"ס היסודי, ניסתה לאחרונה לשים קץ לחייה בקפיצה ממרפסת בניין שבו שהתה. 
עקב המקרה נשלחה הילדה לבדיקה פסיכיאטרית, שבסיומה הומלץ להורים להפגישה על בסיס שבועי עם איש מקצוע מתחום הנפש. 
בשלב זה החל ויכוח עז וממושך של מסרונים בין האב לאם, לגבי טיב הטיפול המגיע לבתם, שבמהלכו הטיחה האישה בגבר, כי הוא זה שזקוק לטיפול נפשי, וש"הילדה שלה לא תלך לפסיכולוגים שרק מסבכים את העניינים עוד יותר".
עקב תגובותיה הלוחמניות של האישה, הגיש לאחרונה הגבר, באמצעות עו"ד איריס צור, בקשה לביהמ"ש למשפחה, על מנת שיוציא בדחיפות 'צו עשה', לפיו הילדה תישלח לטיפול פסיכולוגי מוכר ומקצועי, ובאופן מיידי, כפי שקבעה חוות הדעת הפסיכיאטרית.
לנוכח בקשתו, התערב בית המשפט, וקבע כי לילדה ימונה אפוטרופוס לדין, אשר יפקיע מההורים כל החלטה על גופה של הילדה, וזאת, בין השאר, בכל הנוגע לטיפול נפשי שלו היא זקוקה. 
לדברי עו"ד צור, החלטתו של ביהמ"ש למשפחה מבורכת ומחויבת המציאות, במקרה שבו אחד ההורים, או שניהם, לא מסוגלים להגיע להסכמות לגבי טיפול ראוי לילדיהם הקטינים.


עו"ד איריס צור עוסקת בדיני משפחה, גישור, צוואות וירושות והסכמי זוגיות וממון.