שבועות – ממש כמו פעם

התנסות במלאכות הגורן, טחינת גרעינים באבני ריחיים, כתיבה על קלף עם קולמוס ודיו, גיבון גבינות בשיטות קדומות כתישת תבלינים במכתש ובעלי והכנת פיתות על הטאבון * מסע בזמן בפארק 'נאות קדומים', שמורת טבע ליד העיר מודיעין

פארק 'נאות קדומים' הוא המקום המושלם לחוות בו את חג השבועות כפי שעשו זאת אבותינו בימי קדם. ביקור בפארק הוא כמו מסע קדום אל ארץ התנ"ך, שבו מטיילים בין צמחי ארץ ישראל העתיקה ומתקנים חקלאיים קדומים שמחכים למטיילים לכבוד חגיגות הקציר של חג השבועות.

סיור מודרך וחווייתי בפארק יתמקד בשמותיו השונים והמגוונים של חג השבועות. משתתפי הסיור יבקרו בגורן ויתנסו בשחזור מלאכות החקלאי בגורן – החל מהקציר בשדה בעזרת מגל ועד לטחינת הגרעינים לקמח באבני ריחיים. בגני שבעת המינים הם יוזמנו לסמן את הפירות הבכורים שעל העצים לכבוד חג הביכורים.

שבועות הוא גם המועד ההיסטורי למתן התורה. מימי קדם ועד ימינו, נכתבים ספרי התורה באותה הדרך והמבקרים יוכלו גם הם לכתוב על קלף בעזרת דיו וקולמוס – כלי כתיבה מצמח הקנה.

בחלק הטעים ביותר בסיור, ילושו המשתתפים בצק ויאפו פיתות על גבי טאבון, יגבנו גבינה בשיטה מיוחדת וקדומה ויכינו תבלין במכתש ובעלי לתיבול ארוחת השבועות הקלילה והטעימה.

ההשתתפות בסיור מותנית בהרשמה מראש.

שני, 6.6. הסיורים יצאו בשעות: 9:00, 12:00, 15:30.  

לא ניתן להצטרף באמצע.

מחיר: 45 שקלים למשתתף (תשלום מגיל 3). הפעילות מומלצת מגיל 5.

ההרשמה מראש בלבד ובאתר 'פארק נאות קדומים'.

לפרטים ולמידע נוסף: 08-9770770 ובאתר: www.n-k.org.il.