שבוע הספר ב'תיאטרון הקרון'

מתוך 'בגדי המלך החדשים' (צילום: דאפי ספונר)
מתוך 'בגדי המלך החדשים' (צילום: דאפי ספונר)
הצגות תיאטרון על פי ספרי ילדים מוכרים ואהובים: 'בגדי המלך החדשים', 'יונתן בלש ממש', 'גוליבר – המסע לליליפוט' ו'תהיה בריא מוריס מגי'

'תיאטרון הקרון' – משכן תיאטרון דוידסון החדש שממוקם ב'גן הפעמון' בירושלים, מציין את חודש הקריאה ואת שבוע הספר עם הצגות תיאטרון על פי ספרי ילדים מוכרים ואהובים. 'תיאטרון הקרון' מציג מגוון הצגות ופעילויות תרבות לילדים, ששמות דגש על תרבות איכותית לילד ועל בינתחומיות של האומנויות השונות. משכן תיאטרון דוידסון הוא מרכז תרבות מקצועי לילדים, עם שני אולמות, חדרי סדנאות, תערוכות, מיצגים, חוגים והכשרות. הבית החדש נמצא בגן הפעמון בתוך מרחבי הדשא, צמוד לסקייט-פארק ולשאר מתקני הספורט שגן הפעמון מציע.

שבת, 18.6, 11:00, 'בגדי המלך החדשים': בדרך ייחודית מעודנת ורגישה, בתוך תפאורה יפהפייה, מעניינת ומעוררת השראה ודמיון, מגישה השחקנית את הסיפור המוכר של הנס כריסטיאן אנדרסן. חפצים מעולם התפירה הופכים להיות הדמויות בהצגה, הם קמים לתחייה לנגד עיני הצופים המוקסמים מהיכולת להפוך סליל חוטים, כפתור, אצבעון ומחט לחייל בגדוד שלם של חיילים הנראים כמוהו. גלילי חוטים בתוך קופסת כלי תפירה הם תושבי הממלכה, המלך עשוי חוטי זהב, ושר האוצר הוא צנצנת מלאה בכפתורי זהב שהולכת ומתרוקנת. זוג חייטים, שמגיעים על גבי מגהץ, מציעים למלך עסקה: בגדי קסם שרק חכמים יכולים לראותם תמורת כל אוצר הממלכה… ההצגה עושה שימוש בשפה המיוחדת של אומנות ה readymade-שנוצרת תוך שימוש בחפצים יומיומיים המנותקים מן ההקשר המקורי שלהם ואף דנה בנושא צדק חברתי ובצרכנות יתר – כל זאת תוך שימוש בחפצים ישנים שזוכים בחיים חדשים על הבמה.

רביעי, 22.6, 17:00, יונתן בלש ממש: הצגת תיאטרון בובות לילדים, יצירתה של מעין רזניק. עיבוד לספרו של דוד גרוסמן. לילה אחד, אחרי שיונתן סוף סוף נרדם, מתחילים לקרות בבית דברים מוזרים. כל החפצים שהוא אוהב נעלמים. לאן הם נעלמו? איך יונתן ימצא אותם? תעלומה בלשית מתרחשת בתוך שידת מגירות על דברים שהולכים לאיבוד ועל אהבה בין ילד לכלבתו.

שבת, 25.6,  11:00, 'גוליבר – המסע לליליפוט': על-פי ספרו הקלאסי של ג'ונתן סוויפט. לאחר שספינתו נטרפה בלב ים, נפלט גוליבר אל חופי ליליפוט: ארץ של אנשים קטנים עם רצונות גדולים. בעיני הליליפוטים, גוליבר הוא ענק, כל יכול ובוודאי יכול להגשים את כל משאלותיהם. גוליבר משתדל להתנהג כמו אורח מנומס ולרצות את הליליפוטים הקטנים. עכשיו הכול אפשרי. ג'ק שוילי לוקח את הקהל למסע מופלא עם שימוש במודלים, וידאו, צעצועים מכאניים ובובות. השפה התיאטרונית העשירה והייחודית יוצרת חוויה אינטימית, מפתיעה ורבת דמיון.

רביעי, 29.8, 17:00 – 'תהיה בריא מוריס מגי' (הצגה באנגלית): עיבוד לסיפור מאת פיליפ ס. סטיד ואיורים מאת ארין א. סטיד. מוריס הוא איש קטן שמתגורר בארגז כלים בבית מלאכה. כל בוקר הוא נוסע לעבודה בגן החיות ופוגש את חבריו הטובים: הפיל הגמיש, הצב הזריז, הקרנף המצונן, הפינגווין שמדבר פינגווינית והינשוף שפוחד מהחושך. כמו תמיד, כשמוריס מגיע, מתעורר גן החיות לחיים: מוריס בודק, מחבק, משחק וצוחק, מעודד ומודד, מקלח ומקנח (את האף) וגם שר שיר ערש על ענף. אבל יום אחד, מוריס לא הגיע לעבודה. החיות המודאגות החליטו לעשות מעשה. סיפור על חברות לא שגרתית בעולם קטנטן מלא קסם.

רכישת כרטיסים דרך אתר תיאטרון הקרון או בטלפון 4524*.