"שבחי ירושלים"

יין שרדונה וינטג' 2021 של יקבי ירושלים זכה בציון 90 ובמדליית כסף בתחרות הבינלאומית היוקרתית TERRAVINO

תחרות TERRAVINO נערכת בישראל מדי שנה ומתקיימת בפיקוח הארגון הבינלאומי של הגפן והיין (OIV) ובהשתתפות שופטים ומומחי יין מכל העולם. התחרות נחשבת לאירוע היין הבינלאומי החשוב בישראל ומאפשרת חשיפה שיווקית ותדמיתית ליין הישראלי ברחבי העולם. בין שלל היינות המשובחים שלקחו חלק בתחרות, יין שרדונה וינטג' 2021 של יקבי ירושלים (אגודה חקלאית שיתופית) שקיבל 90 נקודות וזכה במדליית כסף.

מנכ״ל היקב, ליאור לקסר: ״זה היין שהייתי רוצה לשתות בסוף יום עבודה. חד, מינרלי ומורכב עם המון אנרגיה וכיף ובמחיר הוגן״.

היין שזכה הוא יין לבן יבש שהופק מענבי שרדונה מכרמים בהרי ירושלים ובמורדות הכרמל. לאחר סחיטה עדינה, תסס מקצת מהתירוש עם עץ אלון והמשיך להתיישן במשך שלושה חודשים על משקעיו (Sur Lies) ומקצתו תסס בטמפרטורה נמוכה במכלי נירוסטה. היין הוא בעל גוף בינוני ומתאפיין בארומה של תפוח עץ ירוק, אפרסק ושקדים קלויים. הסיומת ארוכה ומאוזנת. היין ילווה היטב מנות כגון: פסטה ברוטב פסטו, דגים צלויים בגריל ואספרגוס קלוי.

מיין זה, כמו גם מיתר היינות של יקבי ירושלים, תוכלו ליהנות במרכז המבקרים של היקב שממוקם במבנה טחנת הקמח ההיסטורית של מונטפיורי במשכנות שאננים. הטחנה פתוחה לציבור הרחב ואתם מוזמנים לבקר וליהנות מהיין של היקב הירושלמי הוותיק והמוביל אל מול  הנוף עוצר הנשימה של משכנות שאננים הציורית וחומות העיר העתיקה.