שגרת ניקוי הפנים

על החשיבות של הקפדה על ניקוי יסודי יומי של העור ואיך עושים זאת נכון

במהלך שעות היום, העור – שהוא השריון של הגוף – בא במגע עם לכלוך רעלים, קרינת שמש, פיח, אבק ועוד. הלילה הוא הזמן של העור להתחדש לקראת היום הבא ולתקן את הנזקים שנוצרו במהלך היום. מכאן יש חשיבות מכרעת לשינה עם עור נקי ומלא לחות, המסייעת לתאים בתהליך ההתחדשות ומעכבת את נזקי הגיל והזמן.

הטעות הנפוצה של הרבה נשים היא למרוח על העור את חומרי הלחות טרם ניקוי יסודי של הפנים או הסתפקות במסיר איפור בלבד. טעות זו גורמת גם להצטברות מיותרת של אבנית עורית וגם לחוסר יעילות בספיגת הקרמים וחומרי הלחות בעור. זו הסיבה החשובה שבעטיה יש להקפיד על ניקוי יסודי ועמוק מידי יום של העור.

להלן שלושת השלבים לניקוי נכון ויסודי של עור הפנים:

1. מסיר איפור: צעד ראשון. שימוש בתחליב ניקוי מיסלרי המתאים גם להסרת איפור מאזור העיניים. רצוי לבחור תחליב המצויד בפעולה כפולה: גם הסרת איפור מהפנים ומהעיניים וגם ניקוי יסודי של פסולת, זיעה ושאריות תאים מתים. תחליבים המצוידים בחומצה היאלורונית וגליצרין ישמרו על לחות העור.

2. סבון פנים: בשלב הבא יש להשתמש בסבון פנים שמטרתו להסיר את שאריות האיפור שעדיין נשארו, כיוון שחלק מהאיפור הוא במרקם אבקה. מסיר האיפור הוא על בסיס שמן על מנת להפריד את האבקה מהעור. לאחר שהסרנו מהעור את האיפור, נשטוף עם סבון ייעודי לניקוי פנים כדי להיפטר מהלכלוך היומיומי מפני השטח. סבון פנים המצויד בחומצה היאלורונית, ישמור על לחות העור ומרכיב של חומצה לקטית יסייע לטיהור הנקבוביות. 

3. ניקוי עמוק: הסרת תאים מתים ומניעת הצטברות אבנית באמצעות מים מיסלריים. המים המיסלריים ינקו ברובד החיצוני כל לכלוך שעוד נותר, תאים מתים ושומן עורי. בחרו בתכשיר המכיל חומצה היאלורונית על מנת להותיר את העור רווי לחות. המים המיסלריים חודרים לרובד העמוק של העור ומסלקים ממנו שומן מיותר (סבום).

כך, בשלושה שלבים פשוטים, מכינים את העור לקליטת חומרי הלחות ושומרים עליו מפגעי הזמן והסביבה. התחושה בסיום שלבים אלה, הלוקחים מספר דקות בלבד, היא של ניקיון ורעננות. כעת, מוכן העור באופן אופטימלי לקליטת חומרי הלחות המתאימים.