שדולה חדשה למען הרי ירושלים

צילום: הדר וויט
צילום: הדר וויט
ח"כ פרופ' אלון טל מקים שדולה למען הרי ירושלים * השבוע ייערך כנס ההשקה של השדולה

לא מעט מאבקים בנושאי סביבה מתנהלים בסביבתנו הקרובה והרחוקה בשנים האחרונות. לאחרונה יש את המחלוקת סביב הפרויקט העתידי ב'מחצבה' שבמבשרת ציון ועוד קודם לכן, בטווח הגיאוגרפי הקצת פחות קרוב התנהל מאבק נגד הבנייה ברכס לבן.

ביום שני הקרוב (13.12, 08:00), יתקיים בחניון העליון של שמורת הסטף כנס השקה לשדולה החדשה להגנה על הרי ירושלים. באירוע ישתתפו חברי כנסת ממגוון סיעות ובהם יו"ר הכנסת ותושב היישוב מיקי לוי.

מקים השדולה הוא ח"כ פרופ' אלון טל ('כחול לבן'), שמסר ל'זמן מבשרת' לרגל האירוע: "השדולה מאחדת ציבורים רבים ושונים בקריאה להגנה על אזור הרי ירושלים – על המעיינות, ההיסטוריה, המורשת והערך החברתי והסביבתי שלהם למאות אלפי תושבים ומטיילים – מפני תוכניות בנייה המאיימות להחריב את האזור. יש קונצנזוס רחב של כלל הציבורים השונים בירושלים, של מאות אלפי אזרחי המדינה ושל חברי כנסת מכלל מפלגות האופוזיציה והקואליציה, שעלינו לשמור מכל משמר על הריאות הירוקות הללו שהן בעלות ערך עליון מבחינה סביבתית וחברתית. ברור שהתגייסות ציבורית כזו מראה כמה האזור הזה חשוב לציבור. זה המקום לציין, כי השדולה תתכנס בבוקר בו ייערך דיון משמעותי לעתיד האזור במועצה הארצית לתכנון ולבנייה בנושא התוכנית התחבורתית השנויה במחלוקת בצומת אורה, הצפויה להוות תשתית לתוכניות בנייה נרחבות על חשבון השטחים הפתוחים. השדולה מתכנסת בבוקר הדיון במועצה הארצית בכדי להעביר את המסר הזה לגופי התכנון. אני קורא למועצה לדחות את התוכנית ולקדם חלופות תחבורתיות העדיפות מבחינה סביבתית, חברתית וכלכלית".