שדרוג למסחר המקומי

הדמיה: סקורקא אדריכלים
הדמיה: סקורקא אדריכלים
בשיתוף פעולה של המועצה ועיריית ירושלים יוקם מרכז להייטק ומסחר באזור 'המחצבה' לצד פיתוח שטחים ציבוריים פתוחים ופארקים לטובת הציבור

בחלוף חודשים ארוכים של משא ומתן, דיאלוג ועבודה משותפת של המועצה המקומית מבשרת ציון ועיריית ירושלים, סוכם על הקמת פארק מסחר והייטק בשטח המחצבה. הפארק החדש יוקם על שטח של 280 דונם ובו יוקמו מבני הייטק ומסחר בשטח מצטבר של כ-450 אלף מ"ר. המתחם מיועד למשוך אליו חברות הייטק ותעשייה מתקדמת והוא יכלול גם אולמות כנסים ומלונאות, זאת לצד פיתוח שטחים ציבוריים פתוחים ופארקים לטובת ציבור המבקרים באזור. המטרה היא להפוך את אזור ירושלים ומבשרת ציון למוביל בתחומו בארץ.

בהתאם למתווה שסוכם, יינתנו הטבות ותמריצים ליזמים ותאגידים – אזור פיתוח א', שיעורי מס מופחתים, מענקים ועוד. ההכנסות מארנונה ומהיטלי ההשבחה יחולקו באופן שווה בין המועצה המקומית מבשרת ציון לעיריית ירושלים. המתווה יובא לאישור בישיבה הקרובה של מליאת המועצה. הרשות לפיתוח ירושלים תקדם את תכנון המתחם וביצועו עבור הרשויות וכן תנהל את המתחם.  

יורם שמעון: "ההכנסה השנתית הצפויה למועצה המקומית מבשרת ציון עם אכלוס כל שטחי המסחר נאמדת בעשרות מיליוני שקלים שיושקעו בתשתיות, בנראות היישוב, בחינוך, בתרבות ובספורט ושדרוג סל השירותים לתושבים. אני מבקש להודות לראש העיר ירושלים, ידידי משה ליאון וצוותו על שיתוף הפעולה בין הרשויות, ממנו ייהנו כל תושבי מטרופולין ירושלים ובמיוחד תושבי מבשרת ציון. ממשיכים בעשייה ומביאים את מבשרת ציון לאיתנות כלכלית".

משה ליאון, ראש עיריית ירושלים: "אזור התעשייה הייחודי, אשר מקודם בימים אלו יחד עם המועצה המקומית מבשרת ציון, הוא בשורה גדולה לתושבי אזור ירושלים כולו. המתחם יציע אפשרויות תעסוקה נוספות לכלל אוכלוסיית האזור ואבן שואבת להיי-טק הישראלי. עיריית ירושלים תמשיך לפעול לקידום מתחמי תעסוקה ושיתופי פעולה לטובת כלל תושבי העיר ירושלים ואזור ירושלים כולו".