שוב אלופים

נבחרת הכדורסל של חטיבת 'היובל' זכתה פעם נוספת באליפות המחוז

ביום שלישי השבוע הגיעה עונת הכדורסל בבתי הספר לשיאה בבוקר של גמרים. נבחרת חטיבת 'היובל' הגיעה לגמר המחוז לכיתות ז'-ח'. בגמר פגשו שחקניו ותלמידיו של איתן בן אליעזר את פרויקט הכדורסל של עירוני א' ממודיעין. המשחק נערך באולם מלחה, מה שהעניק לגמר יוקרה מיוחדת. כ- 500 אוהדים הגיעו לצפות בשחקנים הצעירים.

לראשונה העונה, הגיעו תלמידי מבשרת כאנדרדוג למשחק ואכן כך התחיל המשחק. ההתרגשות הרבה מהמעמד ניכרה על פני השחקנים משני הצדדים בתחילת המשחק, אולם שחקני מודיעין יצאו ראשונים מהקיפאון, שטפו את המגרש וסיימו את הרבע הראשון ביתרון של 11 נקודות. גם הרבע השני התחיל באותה מגמה. שחקני מבשרת אמנם נלחמו, אבל החטיאו המון זריקות חופשיות ואפשרו למודיעין להמשיך לשלוט במשחק. גם שלשה חשובה של אבי בן אבו לא עזרה ויתרון השיא הגיע ל-20 נקודות לטובת מודיעין.

כנראה שבחדר ההלבשה של מבשרת קרה משהו במחצית, כי למחצית השנייה עלתה קבוצה אחרת לגמרי – בטוחה יותר, לוחמת יותר ומרוכזת יותר. עמית סבג עם הגנה גדולה סימן לחבריו את הכיוון ויחד עם הקפטן איתי בדש לא אפשרו לשחקני מודיעין לחדור לטבעת. סל חשוב של עמית סבג במתפרצת המשיך להוריד את הפער. זריקות קשות של שחקני מודיעין ושליטה בריבאונד של זיו פנסו הביאו את עמית ג'רבי ואיתי בדש לסלים קלים במתפרצות והמומנטום התחיל להשתנות.

שחקני מודיעין לא ויתרו והמשיכו לנסות, אבל הגנה חכמה וצפופה של שחקני מבשרת לא אפשרה למודיעין להגיע לטבעת. סלים חשובים של אורי מלול ורועי נווה הורידו עוד יותר את ההפרש ובסוף הרבע השלישי עמד היתרון של מודיעין על שלוש נקודות בלבד. שחף סיימון המשיך להוביל את התקפות מבשרת ולקלוע מכל מצב, אבל בעיקר משחק הלחימה של כולם וקפיצה על כל כדור אבוד המשיכו להמם את שחקני מודיעין שפשוט קפאו על המגרש.

אריאל אבולוף ועמית ג'רבי, תלמידי כיתה ז', הראו שיש עתיד לנבחרת גם בעונה הבאה והמשיכו את המומנטום של מבשרת. מכאן הפך המשחק להיות צמוד וכל סל היה חשוב. שלשה גדולה של מודיעין העניקה לה פער של חמש נקודות, אבל סל חשוב של זיו פנסו ושתי נקודות מהקו של איתי בדש הביאו ל-70:69 למודיעין בלבד כשנותרו על השעון 15 שניות בלבד.

איתן בן אליעזר ביקש משחקניו לבצע עבירה מהירה והם אכן סיפקו את הסחורה. בדיעבד, הוכחה החלטה זו כנכונה. אלמוג ממודיעין החטיא את שתי זריקות העונשין, שחף סיימון לקח את הריבאונד, רץ 'מחוף לחוף' וקלע סל ניצחון למבשרת – 71:70 בסיום. יש גביע.

סגל הנבחרת: איתי בדש (קפטן), ליאם מיכאל, שגיא סייפרהלד, איתי בן לולו, אבי בן אבו, אור עמיר, יונתן מרום, דניאל בלחש, אריאל אבולוף, אורי מלול, עומר מימון, עמית ג'רבי, זיו פנסו, שחף סיימון, עידו שוהם ורועי נווה. שחף סיימון, איתי בדש ועמית ג'רבי נבחרו לחמישיית האליפות.

איתן בן אליעזר, מאמן הקבוצה ומנהל שכבת ז': "וואו, איזה ניצחון מתוק. עוד פעם הוכחנו שביישוב הקטן שלנו יש דרך נכונה והרבה כישרון. ניצחנו פרויקט כדורסל של העיר החילונית הגדולה בארץ. חשוב להבין שזה לא עניין של מה בכך. שיתוף הפעולה עם הפועל ירושלים והתמיכה של היו"ר יובל קורן נותנים לנו את הכלים להתמודד מול כל נבחרת. אני גאה בכל השחקנים – אלה ששיחקו ואלה שהיו בספסל. היה כאן חיבור מיוחד, בלי אגו ועם המון פירגון. הילדים מאוד רצו את זה, הגיעו לאימוני בוקר ולאימונים במוצאי שבת ואני שמח בשבילם מאוד. לשמחתי, הייתי בהרבה גמרים אבל אין ספק שזה באמת אחד המרגשים והמתוקים. אני רוצה להודות לגלי שניידר, מנהלת בית הספר, שתמכה בנו לאורך כל הדרך; למיכל דנו ולליאור אהרוני, מנהלי השכבה, שעזרו להוציא את הקהל התומך; וכמובן לראש המועצה יורם שמעון שתומך בנבחרות הכדורסל ובשיתוף הפעולה עם הפועל ירושלים לאורך כל השנה".

ראש המועצה יורם שמעון: "כל הכבוד לנבחרת 'היובל'. יישר כוח, כבוד וגאווה לתלמידים, לבית הספר וליישוב כולו. אני מאחל לכל הנבחרות ביישוב להמשיך ולהביא הישגים והצלחות גם בעתיד".