שומרים על הקעקועים לאורך זמן

יש לכם קעקוע? לפניכם כמה טיפים למניעת דהייה מוקדמת של קעקועים

קעקועים כטרנד אופנתי ותיק, צובר תאוצה בשנים האחרונות – הן בציורי גוף צבעוניים וכן כאיפור באזורים שונים בפנים. גוון של קעקוע עלול לדהות עם הזמן בגלל חשיפה לשמש ולכל מיני גורמים אחרים, בעיקר אם הוא באזור גלוי שגם הבגדים לא מסתירים. ההשקעה בקעקוע כלכך יקרה – אז איך בכל זאת אפשר לשמור על הגוון המקורי?

לפניכם כמה טיפים שיסייעו למנוע דהייה מוקדמת של קעקועים:

קעקועי גוף ופנים מבוצעים עד לעומק הדרמאלי של העור, אבל היות וישנה תחלופה של תאי העור וחשיפה מוגברת לשמש, למקורות חום ותכשירים אגרסיביים כמו סוגי פילינגים המכילים חומצות, נצפה לטשטוש ולדהייה של צבעי הקעקועים ובתלות סוגי הצבע באיפור הקבוע. כדי למנוע מצבים כאלה, יש לנקוט בפעולות הבאות:  

החלטה: אם כבר החלטתם לקבל טיפול כמו איפור קבוע או קעקוע, לכו למישהו מוסמך. ראו אצלו טיפולים קודמים, וכן ודאו שהוא אכן משתמש בחומרים הכי איכותיים שיש. אלה הפנים והגוף שלנו.

שבוע ראשון רגוע: בימים הראשונים לאחר הטיפול של איפור קבוע, מומלץ שלא לעסוק בפעילות גופנית שעלולה לקצר משמעותית את אורך החיים של הטיפול. הצבע החדש עלול לדהות משמעותית וייראה הרבה פחות מודגש. השתדלו להמנע מכל פעילות שיכולה לפגוע באיפור הקבוע.

הכניסה לבריכה אסורה: הבריכה עלולה לפגוע בטיפול איפור קבוע או מיקרובליידינג. בהרבה בריכות בארץ משתמשים בכלור ובחומצה במים. אם נוריד מהפרק את ההשפעה של החומרים הללו על העור הרגיל בשגרה, טיפול איפור קבוע או מיקרובליידינג עלול להיות מושפע פי כמה. המטרה של אותם חומרים היא להמיס חיידקים ולכלוך. אותם חומרים גם עוזרים למערכות הבריכה לסנן את המים. בקיצור, הימנעו מלהכנס לבריכה בשבוע הראשון.

המנעו מחשיפה לשמש: כידוע, מושפע העור מאוד מחשיפה לשמש. מומלץ להמנע מחשיפה לשמש כדי לשמור על גוון הטיפול ובשביל לשמר את הטיפול לאורך זמן במהלך מספר הימים הראשונים לאחר הטיפול. ככלל, חשיפה מרובה לשמש גורמת להזדקנות העור ומחלות נוספות. אם בחרתם להיחשף בכל זאת, עשו זאת בתבונה – השתמשו במקדמי הגנה טובים ואיכותיים. יש כיום קרמים יעודיים לשמירה על צבעי הקעקוע המוחדרים לאזורי הפנים\גבות\עיניים\שפתיים\ציורי גוף מדהייה ומשינוי גוון.

בהצלחה