שירות עד הבית

קופת חולים 'מאוחדת' מכניסה לביקור הרפואי הדיגיטלי בדיקות פיזיקליות מתקדמות מרחוק ללא כל צורך לצאת מהבית

קופת חולים 'מאוחדת' ממשיכה להצעיד קדימה את תחום הרפואה בישראל בכלל ובמחוז ירושלים בפרט, הכולל בתוכו גם את מבשרת ציון. 'מאוחדת', שהובילה לפני כשנתיים את מהפכת הרפואה ההיברידית, שהוכיחה את עצמה בצורה יוצאת דופן בתקופת הקורונה, לוקחת את הרפואה הדיגיטלית צעד נוסף קדימה.

'מאוחדת' בשיתוף חברת 'טייטו קר', השלימה פיתוח טכנולוגי חדשני וייחודי, המאפשר ביצוע ביקור היברידי (דיגיטלי) לראשונה בשילוב עם בדיקה פיזיקלית מרחוק באמצעות מכשיר ה'טייטו'. הבדיקות הפיזיקליות-דיגיטליות מתבצעות על ידי הרופא האישי של המטופל ב'מאוחדת', המכיר את ההיסטוריה הרפואית שלו. בנוסף, לממצאי הבדיקות ממשק און ליין לתיקו הרפואי של המטופל, אליו עוברות תוצאות הבדיקה באופן מיידי כבר במהלך הביקור הדיגיטלי עצמו.

ה'טייטו' הוא מכשיר קומפקטי וחכם בעל יכולות טכנולוגיות ורפואיות מן המתקדמות בעולם, המאפשר בדיקות פיזיקליות-דיגיטליות, ביניהן בדיקות לב, ריאות, דופק, אוזניים, עיניים וגרון וכן ממצאים בעור מרחוק בצורה יעילה ופשוטה. המכשיר החדש בודק, מנטר ומשגר נתונים בזמן אמת לרופא/ה ובכך מאפשר אבחון מלא והתאמת טיפול בצורה הטובה ביותר – וכל זאת תוך חיסכון משמעותי בזמן של המטופלים. דבר זה מקבל ביטוי משמעותי במיוחד ברפואת הילדים, כאשר מעתה יוכלו הילדים לעבור את הבדיקות הפיזיקליות הללו באופן דיגיטלי מתוך הבית מבלי להגיע למרפאה.   

מכשיר ה'טייטו' מצויד במצלמה איכותית במיוחד, הנמצאת בפוקוס בכל זמן הפעלתה ומצלמת באיכות K4. ה'טייטו' תומך בשפה העברית והאנגלית ומצויד בשלושה אביזרים נלווים: סטטוסקופ – לבדיקת דופק, לב וריאות, אוטוסקופ – לבדיקת אוזניים ולרינגוסקופ – לבדיקת לוע הגרון.

כיצד זה מתבצע בפועל? לפני תחילת הביקור הדיגיטלי שהוזמן מראש, יישלח קישור למטופל/ת להיכנס לאזור ה'טייטו' ההיברידי באפליקציית 'מאוחדת'. לאחר מכן יתבצע חיבור של המטופל/ת לרשת הפרטית שלו (Wi-Fi) וה'טייטו' מוכן לפעולה. במהלך הביקור הדיגיטלי יסביר הרופא למטופל/ת כיצד להפעיל את ה'טייטו' על הגוף לצורך הבדיקה, לדוגמה, איך להשתמש במצלמה לצורך בדיקת לוע הגרון והיכן להניח את המכשיר לבית החזה לבדיקת ריאה ולב. הרופא, מצדו השני של מסך המחשב, יאזין באמצעות אוזניות ללב ולריאות של המטופל/ת באיכות לא פחות טובה מהסטטוסקופ בביקור במרפאה. בנוסף, הרופא יוכל להקליט את צילום הגרון והאוזניים ולעבור שוב על הממצאים מבלי שהמטופל יצטרך להישאר עם פה פתוח או עם המכשיר באוזניים למשך זמן לא קצר.  

מכשיר ה'טייטו' נכנס לשימוש גם בביקור הדיגיטלי במיון ההיברידי של 'מאוחדת' בשעות הערב והלילה ובסופי שבוע. יצוין, כי במקרי מצוקה ובמקרים דחופים, יופנה המטופל על ידי הרופא לבית החולים. 'מאוחדת' השקיעה משאבים רבים להטמעת שירות מיוחד זה ולצורך כך הקימה נבחרת רופאים מומחים – 'נבחרת רופאי הטייטו', בהובלתם של ד"ר מנחם ביתן הרופא המחוזי, ד"ר אילן גור הרופא הבכיר של 'מאוחדת' במבשרת ועוד.    

לרגל השקת המכשיר, ניתן לרכוש את ה'טייטו' ההיברידי במחיר מסובסד של 179 שקלים בבתי המרקחת של הקופה ברחבי מחוז ירושלים.

עופר משולם, מנהל מחוז ירושלים ב'מאוחדת': "כניסתו של מכשיר ה'טייטו' לתוך הרפואה ההיברידית של 'מאוחדת' מהווה אבן דרך משמעותית בקידום הרפואה הדיגיטלית בישראל. ה'טייטו' מוסיף לרפואה ההיברידית ממד חשוב ואסטרטגי של בדיקות פיזיקליות מרחוק, המשלימות את יכולותינו במתן שירותים רפואיים מלאים באופן דיגיטלי למבוטחי הקופה ללא כל צורך לצאת מהבית ולהגיע למרפאה".