"שירת חיים"

'בית הקונפדרציה' מציג: מופע מחווה נוסף לפועלו של הפייטן הרב חיים לוק

'בית הקונפדרציה' גאה להציג את "שירת חיים", מופע מחווה נוסף לכבוד הפייטן הרב חיים לוק עם הגיעו לגיל גבורות. במופע מציג לוק מבחר מתחנות חייו ויצירתו המרגשת יחד עם אורחים מיוחדים.

הרב לוק הוא גדול הפייטנים בישראל בשנים האחרונות ושירתו המיוחדת והמפעימה פרצה גבולות בארץ ובעולם ושבתה קהלים שונים ומגוונים. הרב לוק נולד ב-1942 בקזבלנקה שבמרוקו וב-1964 עלה לישראל. כבר בגיל עשר החל ללמוד אצל רבי דוד בוזגלו, שנודע כאחד מגדולי הפייטנים במרוקו. ב-2011 זכה בפרס שרת התרבות על מפעל חיים בהנצחת המורשת המוזיקלית של יהדות מרוקו, על הנחלתה לדורות של צעירים ומבוגרים מכל שדרות החברה הישראלית ועל קידום הסובלנות הבין דתית והשלום באמצעות המוזיקה.

במופע יתארח הזמר-יוצר-גיטריסט ברי סחרוף. גם מופע זה יציג יצירות מהמסורת האנדלוסית המזוהה עם לוק. לוק יופיע עם סחרוף ועם הרכב נגנים מיוחד בהובלת המוזיקאי אלעד לוי במופע המבטיח ניצוצות רוק אנד רול של שני מבצעים כריזמטיים. סחרוף הופיע עם הרב לוק בפסטיבל הפיוט ובמופעי התזמורת האנדלוסית ועיבד את הפיוטים המזוהים עמו – "אלי למה עזבתני" ו"שער פתח דודי".

אפי בניה, מנכ"ל 'בית הקונפדרציה': "מופעי המחווה לפועלו של הפייטן הרב חיים לוק מתקיימים במסגרת מרכז חיים גורי לתרבות, המרכז החדש שהוקם לאחרונה ב'בית הקונפדרציה' בשיתוף עם עיריית ירושלים. חיים גורי, מגדולי המשוררים של השירה העברית החדשה, היה אחד מעמודי התווך של החברה והתרבות הישראלית. מופעי מחווה אלה הם הסנונית הראשונה בסדרת אירועי תרבות מגוונים שיתקיימו במסגרת המרכז החדש".

רביעי, 15.12, פתיחת דלתות – 20:00, תחילת מופע – 22:00, 'זאפה' ירושלים

המופע מתקיים בתמיכת משרד התרבות והספורט, מינהל התרבות ועיריית ירושלים, האגף לתרבות ובהתאם להנחיות 'התו הירוק'.

לרכישת כרטיסים:

'בימות', bimot.co.il, 6226*.

'זאפה', Zappa-club.co.il ,*9080.

למידע נוסף: בית הקונפדרציה בפייסבוק, טל' 02-5399360, ובאתר www.confederationhouse.org.