שירת חיים

'בית הקונפדרציה' בסדרת מופעי מחווה לפועלו של הפייטן הרב חיים לוק עם עמיר בניון, ברי סחרוף ואלעד לוי

'בית הקונפדרציה' גאה להציג את 'שירת חיים' – שני מופעי מחווה לכבוד הפייטן הרב חיים לוק עם הגיעו לגיל גבורות. במופעים אלה יציג לוק מבחר מתחנות חייו ויצירתו המרגשת יחד עם אורחים מיוחדים.

אפי בניה, מנכ"ל 'בית הקונפדרציה': "מופעי המחווה לפועלו של הפייטן הרב חיים לוק מתקיימים במסגרת מרכז חיים גורי לתרבות, המרכז החדש שהוקם לאחרונה ב'בית הקונפדרציה' בשיתוף עם עיריית ירושלים. חיים גורי, מגדולי המשוררים של השירה העברית החדשה, היה אחד מעמודי התווך של החברה הישראלית ותרבותה. מופעי מחווה אלה הם הסנונית הראשונה בסדרת אירועי תרבות מגוונים שיתקיימו במסגרת המרכז החדש".

הרב חיים לוק הוא גדול הפייטנים בישראל בשנים האחרונות ושירתו המיוחדת והמפעימה פרצה גבולות בארץ ובעולם ושבתה קהלים שונים ומגוונים. הרב לוק נולד ב-1942 בקזבלנקה שבמרוקו ובגיל עשר החל  ללמוד אצל רבי דוד בוזגלו, שנודע כאחד מגדולי הפייטנים במרוקו. ב-1964 עלה לישראל וב-2011 זכה בפרס שרת התרבות על מפעל חיים בהנצחת המורשת המוזיקלית של יהדות מרוקו, על הנחלתה לדורות של צעירים ומבוגרים מכל שדרות החברה הישראלית ועל קידום הסובלנות הבין-דתית והשלום באמצעות המוזיקה.

במופע המחווה הראשון, ילווה הרב לוק בהרכב נגנים מיוחד בהובלת המוזיקאי אלעד לוי ויציג יצירות מהמסורת האנדלוסית שליוותה אותו מגיל צעיר ומזוהה עמו. לוק יארח את הזמר-יוצר עמיר בניון, שלחניו הושפעו רבות מהמורשת המוזיקלית המפוארת של אביו, אשר ניגן מוזיקה אנדלוסית-מרוקאית. בניון הופיע בעבר עם הרב לוק, בין היתר עם השיר של בניון ומיכה שטרית "שמחות קטנות" ואף ביצע את הפיוט המזוהה עם לוק "אלי למה עזבתני". שלישי, 19.10, פתיחת דלתות 20:00, תחילת מופע 22:00, 'זאפה' ירושלים.

במופע המחווה השני, יתארח הזמר-יוצר-גיטריסט ברי סחרוף. גם מופע זה יציג יצירות מהמסורת האנדלוסית המזוהה עם הרב לוק, אשר יופיע עם סחרוף ועם הרכב נגנים מיוחד בהובלת המוזיקאי אלעד לוי, במופע המבטיח ניצוצות רוק אנד רול של שני מבצעים כריזמטיים. סחרוף הופיע עם הרב לוק בפסטיבל הפיוט ובמופעי התזמורת האנדלוסית ועיבד את הפיוטים המזוהים עמו, "אלי למה עזבתני" ו"שער פתח דודי". רביעי, 15.12, פתיחת דלתות 20:00, תחילת מופע 22:00, 'זאפה' ירושלים.

המופעים מתקיימים בתמיכת משרד התרבות והספורט, מינהל התרבות ועיריית ירושלים, האגף לתרבות.

לרכישת כרטיסים:

בימות, bimot.co.il, 6226*.

זאפה, Zappa-club.co.il, *9080.

למידע נוסף: 'בית הקונפדרציה' בפייסבוק, אתר בית הקונפדרציה www.confederationhouse.org ובטל' 02-5399360.

הכניסה בהתאם להוראות 'התו הירוק'.