שיר רחוב ישראלי

על תערוכה חדשה בבית המשפט העליון

ביום חמישי (12.5), תיפתח תערוכה חדשה בבית המשפט העליון ושמה 'שיר רחוב ישראלי'. בתערוכה יוצגו 32 יצירות של 24 אומנים מרחבי הארץ שהתייחסו בעבודתם למציאות ולהוויית הרחוב הישראלי באיור, צילום ופיסול. רחוב הוא לא רק דרך ציבורית שעוברת במקום מסוים, רחוב הוא מרחב שבו מתקיימים חיים מגוונים באופן שוויוני לציבור כולו: מבעל אמצעים אמיד ועד דר רחוב חסר כל. בתי המשפט ניצבים בשער וברחוב, הם מוסד ומצפן חברתי, שותפים ומשתתפים. התערוכה בנושא הרחוב מציגה הלכה למעשה את השותף הטבעי של בתי המשפט – הציבור הרחב.

בתערוכה משולבים קטעי שירה וספרות של סופרים ומשוררים שהתייחסו בכתיבתם לרחוב, לאווירה ולהווייה שבו והיוו את מקור ההשראה להפקת התערוכה. הרחוב כעמוד שדרה וצלעות – הרחוב הוא אדם – הוא חיים, קולות, ריחות, צבעים, מראות וטעמים, מושב ובית. יש תרבות רחוב ושפת רחוב, חבורות רחוב, שירי רחוב, משחקי רחוב ובילוי רחוב. יש הפגנות, יש מחאות ויש אהבות – אדם הוא רחוב ורחוב הוא אדם – מורשת וזיכרונות.

בין האומנים המשתתפים: פאטמה שנאן, אלכס ליבק, אלון קדם, נטליה זורבובה, עמי שנער, נינו הרמן, מירה מיילור, אלעזר טמנו, נורית ירדן ועוד.

מוזיאון מורשת בתי המשפט: ד"ר אורנה יאיר (אוצרת), הילה רוז, עינת גרינברגר, ליאת דרייר, טל לוק ונעמה ברק.

התערוכה פתוחה לקהל עד ה-16.6 בימים ראשון-חמישי בין השעות 9:00-15:00.

הסיורים המודרכים בבית המשפט מתקיימים מידי יום בשעה 11:00.

הכניסה חופשית. להרשמה לסיורים המודרכים: 074-7480579/6.

בית המשפט העליון, רח' שערי משפט 1, קריית בן גוריון, ירושלים.