שלא ייפלו פניכן

על 'נפילה' של עור הפנים * מהי תופעה זו? * מה דרכי ההתמודדות איתה?

מי שהגיעה לגיל 35 ומעלה או לעיתים כבר סביב גיל 30 – שמה לב לשינויים בעור הפנים. התבגרות העור והזדקנותו אלה תהליכים טבעיים שקורים לכל אחד ואחת בעוצמות משתנות והדינמיקה של תווי הפנים שלנו משתנה ככל שעובר הזמן.

הגורמים המרכזיים לעוצמת הזדקנות העור מורכבים ממספר שחקנים ובהם – הגנטיקה, אורח החיים, חשיפה לשמש ועוד.

חשיפה לשמש היא גורם מרכזי מאוד בהאצת הזדקנות העור – עור שסבל מחשיפה מרובה לשמש בגיל צעיר, ישלם את המחיר על כך ובגדול בגיל מבוגר – לכן חשובה מאוד התנהגות חכמה בשמש כמו הימנעות מיציאה בשעות חמות, מריחת קרם הגנה בקיץ ובחורף, הימנעות משמש ישירה ושימוש בכובע רחב שוליים.

הגיל, הגנטיקה והשמש גורמים לתהליכים כמו הרס ושבירת קולגן, שחיקת הסיבים האלסטיים בדרמיס ופחת של ייצור החומצה ההיאלורונית באופן טבעי. גוף שסובל מתזונה לקויה, עישון ותחזוקה לא נכונה של העור בשילוב עם סטרס וחוסר שתייה – יפגין את הדברים החוצה בצורת עור פנים מדולדל ועייף. העור הופך דק יותר ויותר, מחוספס ויבש.

כיצד ניתן לתמוך בעור לעיכוב תהליכים אלה?

טיפולים קוסמטיים שכוללים הזרקה של חומצה היאלורונית במקומות שונים (קמטים ואזורים נרחבים יותר) יכולים גם למלא חללים 'מרוקנים' וגם לעודד את העור להמשיך ולייצר קולגן שישפר את גמישותו. גם טיפולים שכוללים פציעה מבוקרת של העור ('מיקרונידלינג'), מעודדים ריאקציה של העור לריפוי הפציעה וכך נותר גם קולגן חדש. טכניקה זו משפרת גם מראה קמטים וצלקות.

טיפולים קוסמטיים דורשים תמיכה. זה תהליך ולא "זבנג וגמרנו". חשוב ללוות את הטיפולים בשגרת טיפוח תומכת ייעודית, אשר תאריך את הזמן בין טיפולים ותעניק לעור את התמיכה שלה הוא זקוק לאחר הזרקות וגם לפני הזרקות.    

רצוי מאוד כי שיגרה זו תכלול תכשירים שפותחו במיוחד על מנת לשפר את ייצור הקולגן ואת סינתזת החלבונים שמסייעים לדינמיקה חיובית של עור הפנים. מוצרים בהתאמה אישית, שמכילים חומצה היאלורונית ותמציות התומכות במתיחה ומילוי של העור – עשויים להאריך את הזמן שבין הטיפולים הקוסמטיים ולשפר באופן ניכר את מראה העור, ביחד עם שמירה על אורח חיים בריא, שתייה מרובה וזהירות מחשיפה לשמש.

אזורי הפנים שדורשים התייחסות מיוחדת בנושא אנטי אייג'ינג הם אזור העיניים והעפעפיים שלהם נדרשים חומרים ספציפיים עדינים וללא בישום; וכן התייחסות לעור הדק סביב העיניים, לרגישות המיוחדת של העין ולחומרים שלא גורמים צריבה או נזק.

קו הסנטר נוטה להיטשטש עקב כוח הכבידה שפועל על עור הפנים עם הגיל. על מנת לשמור על אלסטיות ועל מתח, רצוי לבחור בתכשירים שמבוססים על טכניקות מתקדמות לשיפור דינמיקת פנים חיובית. אלה יתמכו באופן מקסימלי גם בטיפולים קוסמטיים שתבחרו לבצע.   

ומכאן לאזור הצוואר. אין טיפולים פולשניים לאזור הצוואר והמחשוף. זה אזור שלא ניתן לבצע בו ניתוח מתיחה ולכן הטיפול הטוב ביותר עבורו הוא תמיכה ומניעה. שימוש בתכשירים שמעודדים ייצור קולגן, מכילים לחות ושומרים על העור במראה מתוח, על אף כוח הכבידה שמופעל מאזור החזה על אזור הצוואר והמחשוף – אלה תכשירים הכרחיים בשידת הטיפוח של כל אחת ואחד.

שימוש בתכשירי קוסמטיקה שמבוססים על טכניקות חדשניות, יתמכו בכל טיפול קוסמטי וישמרו על העור חיוני, בריא, מלא לחות וזוהר ובנוסף, יסייעו בדחיית משך הזמן בין טיפולי ההזרקות והאסתטיקה.