שלום כיתה י'

על הפתיחה החגיגית של שנת הלימודים בתיכון 'הראל'

אתמול (חמישי, 1.9) זה קרה. תיכון 'הראל' פתח את שעריו ל-992 תלמידיו שחזרו ללימודים לאחר חופשת הקיץ.

צוות בית הספר – מורים ואנשי מינהלה – חיכו לרגע זה בציפייה גדולה והכינו את בית הספר לקבלה מחודשת של התלמידים שחזרו לספסל הלימודים. התלמידים הגיעו לבית הספר נרגשים ושמחים לפגוש את חבריהם ואת המורים.

השנה, הגדיל צוות תיכון 'הראל' את מצבת המורים שלו בכ-20 אחוז עם מורים חדשים שהצטרפו למשפחת 'הראל'. בנוסף, תכהן השנה יפעת וינגרטן כסגנית המנהלת, זאת בנוסף לסגנית אירית אסקיו שחוזרת משבתון.

יפעת וינגרטן התחילה את דרכה בתיכון 'הראל' לפני 24 שנים כמורה לסוציולוגיה, הקימה בבית הספר את מגמת כלכלה ומינהל עסקים וכן שימשה כמחנכת וכרכזת שכבה במשך שמונה שנים. יפעת תמלא את תפקיד סגנית מנהלת וכן תשמש כרכזת הפדגוגית של בית הספר במקומה של מירי שנער שפרשה לגמלאות. מירי שנער מילאה את תפקידי הרכזת בפדגוגית וסגנית מנהלת במשך שנים רבות מתוך אהבה גדולה לתלמידים ולתיכון 'הראל' ובתיכון מודים לה על תרומתה הגדולה לתיכון ולחינוך דור שלם של נערים ונערות ביישוב.

הסגנית החדשה יפעת וינגרטן: "אני מאמינה שתפקידנו כאנשי חינוך הוא לסייע לכל תלמיד ולכל תלמידה למצות את יכולותיהם, את כישוריהם ולמצוא את העוצמות שטמונות בהם. כמו כן, מוטל עלינו תפקיד חשוב של הטמעת המיומנויות החיוניות לתלמידים על מנת שיצליחו בעתיד להתמודד כבוגרים באתגרים העומדים בפניהם בהשתלבות כאזרחים בוגרים ותורמים. כל תלמיד ותלמידה ימצאו אוזן קשבת בדרך אל ההצלחה. אני רואה חשיבות עליונה גם בפיתוח מקצועי ופדגוגי של צוות מורי בית הספר, תוך מתן מענה מקצועי ורגשי לאתגרים שעמם מתמודדים אנו מידי יום במסגרת תפקידנו".

אירית אסקיו: "אני מאמינה שפעילות החינוך החברתי-קהילתי מהווה חלק משמעותי בחיי בית הספר. כמובילה של החינוך החברתי קהילתי בבית הספר, אני שמה למטרתה לעצב, להדריך ולכוון את התלמידים לקראת חייהם האזרחיים כפעילים וכמעורבים. אני בטוחה כי תלמידינו ובוגרינו ישאפו לחברה טובה יותר, חברה שבה מגלים כבוד, נתינה ואכפתיות כלפי הסובבים אותם. אני מאחלת לכולם שיהיו הגרסה הכי טובה של עצמם".

בטקס חגיגי לרגל היום הראשון של שנת הלימודים, בירכה ליאת שגב, מנהלת בית הספר, את התלמידים ואת צוות התיכון במילים חמות, מעצימות ובתחושה אופטימית שהשנה נוכל לחזור ללמוד וללמד ללא הפרעות, הפתעות ומגפות: "אנו נמצאים בפתיחתה של שנה שמביאה איתה משב רוח חדש של שינוי וחזרה לשגרה מבורכת. בשלוש השנים האחרונות ליוותה אותנו מגפת הקורונה, אשר השפיעה על כל מהלך חיינו ומאז התפרצותה חווים אנו משבר אחר משבר. אין ספק שכולנו עברנו תקופה מטלטלת של חוסר יציבות מחד; מאידך, למד כל אחד רבות על עצמו, צמח וחיזק את חוסנו. השנים הבאות יהיו שנות השלמת פערים והתייצבות לימודית, השלמת חוויות חברתיות וערכיות ומעבר בכל אבני הדרך שעליכם לצעוד בהן על מנת להתבגר ולהגשים משאלות וחלומות. צוות תיכון 'הראל' מצטרף לתמונה ויעשה כל הנדרש על מנת להשלים פערים, לצבור חוויות משותפות, לתרום לקהילה ולחברה ולעורר בכם את חדוות הלמידה, הסקרנות וההצלחה".