שלום לך כנסת

השר ד"ר נחמן שי (באדיבות המצולם)
השר ד"ר נחמן שי (באדיבות המצולם)
השר נחמן שי, תושב היישוב, נדחק למקום ה-17 והלא ריאלי במפלגת העבודה

השר ד"ר נחמן שי, תושב היישוב, שמשמש בימים אלה כשר התפוצות, ככל הנראה לא יכהן בכנסת הבאה (ה-25) וקרוב לוודאי גם לא כשר.

בפריימריז של מפלגת העבודה שהתקיימו השבוע, נדחק למקום ה-17, שעל פי הסקרים רחוק מלהיות ריאלי. לשם השוואה, בפריימריז שנערכו לקראת הבחירות לכנסת ה-24, דורג במקום השמיני. אומנם המפלגה זכתה בשבעה מנדטים, אך עם כינון ממשלת בנט-לפיד, מינתה אותו יו"ר המפלגה מירב מיכאלי לשר שאינו ח"כ – שר התפוצות.

צחוק הגורל. נחמן שי היה אמור להיכנס לכנסת לפני שנה במקומו של עומר בר לב שהתמנה לשר לביטחון פנים במסגרת החוק הנורווגי. הוא העדיף להיות שר שאינו ח"כ ולאפשר לנעמה לזימי להיכנס לכנסת. השבוע, קטפה לזימי את המקום הראשון בפריימריז ואילו שני הביטחוניסטים – שי שהיה דובר צה"ל ובר לב שהיה מפקד סיירת מטכ"ל – נדחקו למקומות לא ריאליים.

בדף הפייסבוק שלו כתב השר ד"ר נחמן שי לאחר היוודע התוצאות: "תודה לחברות וחברי מפלגת העבודה על התמיכה. בחרתם נבחרת מצוינת ומגוונת שתחזק את מפלגת העבודה ותגדיל את כוחה. עכשיו כולנו מחויבים למאבק החשוב על דמותה של מדינת ישראל".

אז מה יהיה עם ייצוג היישוב שלנו בכנסת הקרובה? ד"ר יובל שטייניץ, כפי שפורסם, הודיע כי לא יתמודד. נותר צחי הנגבי שממשיך להתמודד. הפריימריז בליכוד יתקיימו מחר (רביעי) ונראה מה יילד יום.