שלוש שנים של נתינה

תרומה ראשונה לשנת 2022 (צילום: דובי כדורי)
תרומה ראשונה לשנת 2022 (צילום: דובי כדורי)
עמותת 'יד ביד לקידום מבשרת ציון' ציינה השבוע שלוש שנים של מיזם תחליפי המזון והטיטולים למען משפחות נזקקות ביישוב

גם תחילתה של שנה אזרחית היא הזדמנות לציון דרך בכל מה שקשור למעשי חסד. כפי שפורסם לא פעם, עמותת 'יד ביד לקידום מבשרת ציון' בראשותו של דובי כדורי פועלת למען המשפחות הנזקקות במבשרת ציון.

השבוע, עם תחילתה של שנת 2022, ציינו בעמותה את השנה השלישית שבה היא מאמצת כ-20 משפחות חד-הוריות ונזקקות שמקבלות מידי חודש בחודשו תחליפי מזון (מטרנה, סימילאק וכו') וטיטולים לתינוקות מגיל לידה ועד גיל שנה.

דובי כדורי, יו"ר העמותה, שהוא גם סגן ראש המועצה ומחזיק תיק הרווחה, אמר השבוע בשיחה עם 'זמן מבשרת': "מדובר על מוצרים בסיסיים אך לצערנו, בניגוד ללחם ולחלב למשל, אין הם מסובסדים על ידי הממשלה ואין פיקוח על מחירי מוצרים אלה. אלה לא מותרות, האם ניתן לדמיין תינוק בלי טיטולים ובלי תחליף מזון? מה מצפים מאותן משפחות שקשה להן, שיערבבו מים עם קמח או כל אבקה שהיא שאינה מתאימה ואף עלולה לגרום נזק לתינוקות וכל זה בגלל שאין להן כסף?".

לדברי כדורי, הרשימות מתעדכנות כל הזמן בעצה אחת עם המחלקה לשירותים חברתיים במועצה: "מדובר בסכום של כ-20 אלף שקלים בשנה והגענו עם המועצה לסיכום על מצ'ינג תקציבי. לדבריו, העמותה מממנת חצי והמועצה חצי. "מעבר לנושא המימון", אומר כדורי, "דרך מיזם זה יש לי את היכולת לפנות לקהילה המקומית והחמה של מבשרת ציון וליידע אותה על המבצע. אצל לא מעט משפחות מצטברים עודפים של המוצרים הללו מכיוון שהתינוק נגמל או עבר שלב וצריך מוצר אחר".

כדורי מסר, כי מעודפים אלה הוא מצליח לגייס בשנה כ-50 קופסאות של תחליף מזון וכ-10 חבילות טיטולים והוסיף בהתרגשות כי אצל לא מעט משפחות תורמות "עם האוכל בא התיאבון. לאחר שנחשפו למזים שלנו ואף תרמו עודפים, הם הבינו את חשיבות העניין ובזמן שהם קונים לתינוק שלהם, הם קונים יחידת מוצר נוספת בשביל משפחות נזקקות. פשוט מחמם את הלב. השבוע פרסמתי פוסט כדי לפרגן לתורמת הראשונה של שנת 2022 וקיבלתי תגובות תומכות ולא חשוב מכך – 13 קופסאות של תחליף מזון ושתי חבילות טיטולים".

כדורי מלא תשבחות לתורמים מקרב תושבי היישוב: "מבשרת ציון היא קהילה נפלאה, שכאשר מסמנים לה מטרה היא יודעת להתגייס ולגלות עניין. התגובות על הפוסט האחרון רק מחזקות תחושה זו. העמותה שמחה להמשיך ולאמץ את אותן משפחות. זה מיזם חשוב למשפחות אלה וגם לצד התורם, לאנשים הנפלאים שנרתמים בשתי ידיים ומכל הלב. זה המקום לציין כי זכינו גם לתרומות של ביגוד וציוד לתינוקות. תודה לכולם".

בפייסבוק כתב דובי כדורי: "בעמותת 'יד ביד לקידום מבשרת ציון', בשיתוף פעולה עם המחלקה לשירותים קהילתיים, ממשיכים זו השנה השלישית לסייע למשפחות נזקקות במבשרת ציון ולדאוג שאף תינוק לא ילך לישון רעב בשל מחירים גבוהים שאינם בפיקוח. העמותה תתרום תחליפי מזון לתינוקות וטיטולים לילדים מידי חודש למשפחות נזקקות. תודה לנעמה על תרומתה. זו התרומה הראשונה שקיבלנו בשנת 2022. אני קורא לציבור להמשיך ולתמוך במיזם חשוב זה ולתרום לנו תחליפי מזון וטיטולים שיסייעו לנו במימון המיזם".

מעוניינים לתרום? מוזמנים ליצור קשר דרך דף העמותה בפייסבוק או לטלפון 052-3811200. המתנדבים המסורים של עמותת 'יד ביד לקידום מבשרת ציון' יגיעו לאסוף את התרומה מבתי התורמים.