שמחת חג עם טעם של עוד

שובו1
על מסיבת חנוכה מרגשת לתלמידי חטיבת הביניים 'שובו תורה ומדע' שביישוב

מסיבת חנוכה מרגשת נערכה לתלמידי חטיבת הביניים 'שובו תורה ומדע' במבשרת, בהשתתפות התלמידים, ההורים ובני המשפחות. שיאה של המסיבה היה גמר חידון הלכות שמיטה והכרזת חתני ההלכה לשנת תשפ"ב.

המסיבה, שנערכה באודיטוריום בתיכון 'הראל', נפתחה בדברי ברכתו של מקים החטיבה ומנווטה, ראש מוסדות 'כנסת ישראל' הרב יעקב קניג, שציין את הסייעתא דשמיא העצומה ואת ההצלחה המלווה את החטיבה מיום הקמתה. "עומדים אנו כבר בשנה השישית לחטיבה עם הפנים קדימה להמשיך בשגשוג ובפריחה. החטיבה שלנו חרטה על דגלה מצוינות לימודית בכלל המקצועות בדגש על מתמטיקה, אנגלית, מחשבים ורובוטיקה, לצד חינוך יהודי וערכי לתורה מצוות מידות טובות וכיבוד אב ואם. אלה הם הדגלים איתם זכינו להקים את החטיבה ואני גאה ונרגש לראות את הדגלים שלנו מתנופפים בעוז. ימי החנוכה הם ימי האור. הכוח והאור שלנו הם התלמידים הנפלאים שלנו, שמאירים לנו ולמבשרת כולה", אמר הרב קניג.

לאחר מכן נמסרה ברכתה של מנהלת בית הספר 'צלילי נועם' הרבנית לאה בוטבול, שהביאה את ברכתה כי אור ימי החנוכה ימשיך ללוות אותנו למשך השנה כולה. לאחר דברי הברכה, התענגו ההורים ובני המשפחות על שירת מקהלת בית הספר שהנעימה בשירה מושקעת ומרגשת.

שיאו של המעמד כאמור היה גמר חידון ההלכה בהנחייתם של רב בית הספר הרב חיים ברונר ומנהל החטיבה הרב בועז חסן, כשבצוות השופטים סמנכ"ל רשת 'שובו' הרב דוד איבגי, מנכ"ל מוסדות 'כנסת ישראל' מר יעקב דינר, ויו"ר הבורד מר מוטי בוטרמן. לגמר הגדול עלו שישה מהתלמידים שעברו בהצלחה מרובה את כלל המבחנים המקדימים. צוות השופטים נדהם מהיקף ידיעות התלמידים. לאחר דקות של מתח הוכרז על שמו של חתן חידון ההלכה – יקיר לוי מכיתה ח' בחטיבת הביניים – כשלצדו שני סגני ההלכה.

בסיום החידון הכריז סמנכ"ל רשת 'שובו' הרב דוד איבגי על תחרות הרובוטיקה הארצית שתתקיים בין כלל חטיבות הביניים 'שובו תורה ומדע' ברחבי הארץ, הרב איבגי ציין, כי לאור הרמה הלימודית והמצוינות הניכרת בחטיבה, אין לו ספק כי החטיבה במבשרת תהיה מהחטיבות המובילות ומאמין שאף תנצח בתחרות הארצית בין כלל החטיבות שתתקיים בעזרת השם מיד לאחר חג הפורים.

בסיום המסיבה, זכו ההורים והתלמידים להתברך מכבוד הצדיק הרב חיים וואלקין, שהטריח עצמו לשוש ולשמוח יחד עם התלמידים, ההורים וצוות החטיבה. בהתרוממות רוח הסתיימה המסיבה בטעם של עוד.