שנת הקורונה מזווית אומנותית

צילום: יח"צ
תערוכת אומנות ישראלית ושמה 'קוורטט' תעסוק בשנת הקורונה והשפעותיה

פארק עתידים בתל אביב משיק את 'קוורטט', תערוכת אומנות ישראלית עכשווית המתייחסת למה שעברנו כיחידים וכחברה בשנה הזו של הקורונה. שלושה אמנים ישראליים נותנים לכך ביטוי בדרכים יצירתיות שונות ומעניינות. אוצרת התערוכה איילת אמוראי–בירן.

אירוע ההשקה יתקיים ביום חמישי הקרוב (27.5, 19:00). התערוכה תושק בהשתתפות שגיא ניב מנכ"ל פארק עתידים, וגלעד רבינר מנהל השיווק של הפארק.

בתערוכה יציגו שלושה אמנים בסגנונות שונים:

עודד חוברה: אמן רב תחומי בעל רקע השכלתי של לימודי קומפוזיציה וניצוח באקדמיה למוזיקה ירושלים,  בעל תואר ראשון בחינוך ובמוזיקולוגיה מאוניברסיטת בר אילן ובעל תואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. מרבית חייו המקצועיים הוקדשו לקידום חיי הקהילה בעיר תל אביב יפו כאחראי על תחומי הקהילה, האמנויות הנוער והספורט של העיר הגדולה. יצירותיו המוצגות בתערוכה מהוות חלק מהעשייה היצירתית שלו וכולן משנת הקורונה. כאמן חברתי הוא מציג באמצעות היצירות את המסכות שאנו עוטים על פנינו ומביא לידי ביטוי בשפה האמנותית אמירות חברתיות המשקפות את הטלטלה שעברנו כולנו כאן ובעולם.

שירה מלכי: מלמדת אומנות ובוגרת המדרשה ברמת השרון. מלכי הציגה בעבר בניו יורק, שם גם לימדה באגודת הציירים, וכן הציגה בברלין, לונדון ובמקומות שונים בארץ. יצירותיה של מלכי עוסקות בחוויות שעברו עליה בשנת הקורונה. ביצירותיה ניתן לראות את ההתכנסות שלה פנימה אל תוך עצמה כתוצאה מן הריחוק החברתי. יצירותיה של מלכי אקטואליות מאוד ושפתה היא קלאסית ואיורית, על התפר שבין ריאליסטי למופשט.

טלי עירוני: אשת מחשבים, אם לארבעה ילדים וציירת. הציור של עירוני מתרכז בדמות אחת או שתיים ועוסק בנושאי המשפחה שלה – נשיות, אימהות, פורטרטים של ילדיה, שלה, של בעלה, הדינמיקה הבין-אישית בתוך כותלי הבית ובדרכה שלה מצליחה להפוך רגעים אלו לייחודיים ולנצחיים. הציורים נעים על קו התפר שבין הסגנון הריאליסטי לסוראליסטי ואמירותיה נוקבות ולא מאפשרות לצופים להישאר אדישים.

שגיא ניב, מנכ"ל פארק עתידים תל אביב: "פארק עתידים תל אביב הוא בית עבור חברות רבות, אך הוא גם הרבה מעבר לכך. אנחנו שואפים להעניק למבקרים, בין אם זה עבור עובדי המשרדים ובין אם תושבי השכונות הסמוכות, חוויית לייף סטייל ומקום שכיף להגיע אליו, להסתובב בו וליהנות מחדר כושר משוכלל ומקפה משובח באווירה נעימה. בקרוב נשיק גם את 'לה-שוקה', יריד אומנות ואוכל מתחלפים והחוויה תעלה עוד מדרגה".

התערוכה תתקיים בפארק עתידים, בניין 6 (רח' דבורה הנביאה).