'שפע בצבע'

תערוכה חדשה של האומנית מירב פז בבית העירייה בחולון

התערוכה 'שפע בצבע' של האומנית מירב פז, תיפתח ב-25.1 ב'גלריה 58' שנמצאת בבית העיריה בחולון, שם תוצג עד ה-3.3.

ציוריה של פז, בצבעי שמן על בד קנבס, מאופיינים בתפיסת הרגע באמצעות אור, הבעה, שמחה וצבעוניות רבה. לדבריה, "ציור בשבילי הוא כמו שפה. דרך הציור אני יכולה להביע את רגשותיי ומחשבותיי. במגוון הציורים אני מזמינה כל אחד להתחבר, להתרגש ולהתבשם מהם". עוד היא מוסיפה, כי עיסוקה בחיים, כמטפלת הוליסטית שמחברת בין גוף, נפש ונשמה, משפיע על אופי עבודותיה.

עד כה הציגה פז את יצירותיה במספר תערוכות קבוצתיות ושתי תערוכות יחיד. מירב פז היא תושבת העיר חולון, נכדתם של מרים ומרדכי ברנר וחיה וצבי דרפר, מוותיקי העיר וממייסדיה.

'גלריה 58', רח' חיים ויצמן 58, בניין עיריית חולון.

שעות פתיחה: ראשון-חמישי 08:30-13:30, בימי שלישי גם בשעות 16:00-19:00.

הכניסה ללא תשלום.

תערוכות נוספות בחולון

ב'גלריה חנקין' תתקיים בין התאריכים 12.1-2.4 תערוכתה של אומנית הפסיפס רחל נבון 'מבעד לסטודיו/השראה' שבה יוצגו במסגרת העונה הישראלית לעיצוב חולון עבודותיה ועבודותיהן של תלמידותיה – נשים שגילו את אומנות הפסיפס דרכה והתמסרו ליצירה.

רחל נבון היא אומנית רב תחומית שעוסקת בעיקר בפיסול משולב בפסיפס. יצירתה מציגה מרכיבים של איכות הסביבה, אוויר נקי, ציפורים ונוף בצבעוניות מלאת חיים ואופטימיות. תבליט פסיפס שלה נמצא במוזיאון הלאומי בטירנה בירת אלבניה, פסל 'אבני החושן' שיצרה מוצב בכיכר 'אבני החושן' בראשון לציון והיא השתתפה בתערוכות בארץ ובחו"ל.

רחל נבון: "אחרי שנות יצירה ארוכות ופרויקטים רבים, הצטברו אצלי ידע וחומרי פסיפס בכמויות והחלטתי שאני רוצה להעביר את זה הלאה. הנשים, אומניות שמשתתפות בתערוכה, הפכו לחלק ממעגל חיי והתערוכה מציגה את עבודותיהן ועבודותיי מבלי להתחשב בגבולות של מורה-תלמיד. הסטודיו ממוקם בביתי, מוקף בחלון ענק שממנו נשקפים הפסלים שלי. זו ההשראה הראשונית שלהן ליצירה. מכאן גם שם התערוכה. עבודת נוף שלי נתנה השראה לעבודות נוף. בעקבות תמונת קקטוסים, נוצרו פסלי קקטוסים; כד אלגנטי ומעוצב הביא בעקבותיו כדים מסוגים שונים; פסל הטווס הביא עוד טווס ועוד פלמינגו ועוד יצירות".

העבודות שתוצגנה בתערוכה הן של רחל נבון ושל תלמידותיה: אביבה שטפלר, אירית נתנאל, אלה פדרמן, אלה צוקר, חיה דובינסקי, מיכל קציר, מרים ריבקין, ננה מיכלסון, סימה שאקו, רבקה קמרט, רותי ברוכיאן ושוקי ניצני. 

גלרייה חנקין, רח' חנקין 109, חולון.

שעות פתיחה: ראשון-חמישי 13:00-10:00 ו-19:00-16:00, שישי 13:00-10:00, שבת 14:00-10:00. הכניסה ללא תשלום.

ב'גלריה 58' שבמרכז עזריאלי חולון, תוצג התערוכה 'קווים מהחיים' של האומן דוד קליין שתתקיים בין התאריכים 11.1-27.3.

למרות שעבד 38 שנים בתעשייה האווירית, תמיד אהב דוד קליין ליצור מפסלי חול בחופי תל אביב, דרך רקיעה בנחושת, רקמת מפות ועד איורים, ציורים בצבעי מים, שמן ואקריליק.

דוד קליין: "קראתי לתערוכה 'קווים מהחיים', כיוון שכפי שאני רואה זאת, לכל דבר בחיים יש את הקווים הייחודיים שלו וכך אני ניגש לצייר אותו".

ציורים רבים של התערוכה צוירו בשנתיים האחרונות, בייחוד בצבעי אקריליק, וכן יצירות מתחילת דרכו ומנופי ילדותו. בתערוכה ציורים של דמויות מגוונות, בעלי מלאכה, בעלי חיים בסביבתם הטבעית ונופים מהארץ ומאירופה.

'גלריה 58', מרכז עזריאלי חולון, רח' הרוקמים 26, אזור התעשייה חולון.שעות פעילות: כל יום בין 08:00-22:00. הכניסה לגלריה ללא תשלום.