שפתיים יישקו…

לקראת יום האהבה: כל העובדות המעניינות על שפתיים ואיך תשמרו עליהן מוכנות לנשיקה


אנו נולדים עם שפתיים במגוון צורות וגדלים; גדולות, קטנות, צרות או מלאות. הן מזוהות עם חושניות ומככבות לרוב בתמונות, במיוחד לאור הטרנד להבליט אותן שהפך לפופולארי ברשתות החברתיות. בכל אופן, השפתיים מורכבות הרבה יותר מכפי שהן נראות. חשבו על כך – בלעדיהן, איך היינו מדברים, אוכלים, שורקים, שותים בקשית או מנשקים? להלן כמה עובדות על שפתיים.

נתחיל בנשיקה: בשפתיים יש למעלה ממיליון קצות עצבים שונים, מה שהופך אותן לאחד החלקים הרגישים ביותר בגופנו. למעשה, הן רגישות פי 100 מקצות האצבעות שלנו. זו הסיבה לכך שנשיקה היא פעולה מהנה כל כך.

היופי בקשת קופידון: קשת קופידון, העיקול הכפול בשפה העליונה שלנו או שתי הנקודות הגבוהות ביותר הקרובות לתחתית האף שלנו נקראות כך בשל הדמיון לקשתו של קופידון, אל האהבה והתשוקה במיתולוגיה הרומית.

ורוד ואדום הם צבעי האהבה: לשפתיים בריאות יש גוון ורוד או ורדרד. עור השפתיים שלנו הוא דק במיוחד ויש בו רק שלוש עד שש שכבות של תאים, בעוד שבשאר הגוף יש 16 שכבות. לכן, אנחנו יכולים לראות את הנימים או את כלי הדם שמתחתיהן שצבעם אדום או ורוד. כמובן, ככל שהעור בהיר יותר, הצבע בולט יותר. מחקרים שנערכו מצביעים על כך שככל שהשפתיים אדומות יותר – הן מושכות יותר. אולי זו הסיבה לכך שתעשיית השפתונים מגלגלת כל כך הרבה כסף.

השפתיים שלנו לעולם אינן מזיעות והן נטולות פצעונים: בשפתיים אין בלוטות זיעה או שומן, לכן, הן לא מזיעות או סובלות מפצעונים. החיסרון היחיד הוא שבשפתיים אין שומן שמגן עליהן והן עלולות להתייבש, להתקלף ולהפוך לסדוקות ולמגורות בקלות. זה הופך באלם שפתיים למוצר חובה.

השפתיים שלנו זקוקות לקרם הגנה: השפתיים רגישות במיוחד לנזקי שמש. למעשה, הן נוטות יותר לסבול מנזקי שמש בהשוואה לכל חלק אחר בגוף. הן זקוקות להגנת UVA/UVB יום יומית, בדיוק כמו שאר חלקי הגוף שלנו. לעיתים קרובות הן גם מועדות להתפרצות סרטן העור. לכן, הקפידו למרוח עליהן מסנן קרינה לאורך היום.

דקות או מלאות? ככל שאנחנו מתבגרים, השפתיים שלנו הופכות דקות יותר. לא מאמינים לי? פשוט הסתכלו על תמונה שלכם כשהייתם צעירים יותר. ההזדקנות גורמת לייצור הקולגן לרדת. הקולגן הוא שמעניק לשפתיים שלנו את הצורה ואת הנפח שלהן. כיום, ישנם מוצרים וטיפולים אסתטיים שמשיבים נפח לשפתיים למי שמעוניינות בכך.

שפתיים מבטאות רגש: השפתיים שלנו יכולות לספר ללא מילים אם אנחנו שמחים, עצובים, כועסים או מופתעים. הן משמשות ערוץ תקשורת מושלם עוד לפני שהתחלנו לדבר.

ובנימה אישית: השפתיים שלנו ייחודיות רק לנו. בדיוק כמו טביעות האצבע שלנו, אין שתי טביעות שפתיים זהות לחלוטין.

טיפים לשמירה על שפתיים מוכנות לנשיקה:

  • הגנו על השפתיים עם באלם שפתיים וקרם הגנה. הם יעזרו לשמור עליהן רכות וחלקות.
  • הקפידו על טיפול פילינג לשפתיים כדי לשמור על מראה צעיר יותר. תערובת ביתית שמכילה מעט דבש וקורט סוכר תעשה פלאים. הטיפול לא רק יעזור להסיר תאים מתים, יש לו גם טעם נפלא ודבש הוא חומר לחות טבעי לעור.
  • שתו הרבה מים כדי לשמור על לחות השפתיים. אם השפתיים שלכם מרגישות יבשות, התנגדו לדחף ללקק אותן. זה רק יוצר מעגל קסמים שמחמיר את המצב.
  • השתמשו בשמן קוקוס להזנה טבעית של השפתיים. טפטוף קטן על השפתיים לפני השינה יעשה את העבודה.